akcesoria do makijazu

Pędzle, aplikatory, gąbki; szczoteczki, zalotki; duże, małe, okrągłe, płaskie, ścięte; z włosia naturalnego czy sztucznego… Wybór akcesoriów do makijażu może przyprawić o zawrót głowy.

Pędzli do robienia makijażu jest mnóstwo. Różnią się między sobą przeznaczeniem, rozmiarem, wyglądem, kolorem i tworzywem, z którego są wykonane. Jak wybrać ten właściwy?

Puder, róż i wszelkie inne sypkie kosmetyki nakładaj dużym i zaokrąglonym (lub z końcówką w kształcie stożku) pędzlem. Powinien być wykonany z miękkiego włosia. Pędzle mniejsze, ścięte ukośnie służą do wymodelowania twarzy i nałożenia na przykład brązeru lub różu. Róż możesz nałożyć na twarz za pomocą pędzla w kształcie wachlarza.

Dużym, płaskim pędzlem zaaplikujesz krem lub podkład w płynie. Podkład nałożysz również za pomocą małych, zaokrąglonych, kwadratowych lub stożkowato ściętych pędzelków. Pędzelek przeznaczony do korektora jest jeszcze mniejszy. Najmniejszy zaś jest pędzelek, którym pomalujesz usta.

Stożkowatą końcówkę ma pędzelek do malowania oczu. Można nim z powodzeniem mieszać i rozprowadzać cienie na powiece. Zaokrąglone i miękkie pędzle służą do aplikowania cieni na całą powierzchnię oka. Kreski narysujesz za pomocą cienkiego i ukośnie ściętego lub szpiczasto zakończonego pędzelka. Brwi rozczeszesz specjalną szczoteczką, a rzęsy – pędzlem przypominającym wachlarz.

Nie tylko pędzle służą do wykonywania makijażu. Pomocne są też gąbeczki, puszki i małe aplikatory, W kosmetyczce powinny się też znaleźć: pęseta, zalotka, lusterko, nożyczki do przycinania brwi lub sztucznych rzęs i temperówka. Średnio co tydzień powinnaś czyścić swoje akcesoria do makijażu. Sposoby są dwa. Użyj płynu do dezynfekcji; kupisz go w Internecie lub sklepach z kosmetykami. Drugim sposobem jest zamoczenie na noc pędzelków w szklance z wodą i mydłem. Rano osusz swój zestaw do makijażu ręcznikiem papierowym lub pozostaw do wyschnięcia. Pamiętaj, by dokładnie wyczyścić kosmetyczkę i przetrzeć lusterko.