co to jest booster

Booster to kosmetyk, którego naczelnym celem jest ochrona i pielęgnacja warstwy rogowej skóry. Ponadto booster wspiera działanie tradycyjnych kosmetyków. Jak dokładnie działa booster, jak wybrać odpowiedni i jak go używać?

Jak działa booster?

Booster ma za zadanie wzmocnić powierzchnię skóry, a konkretnie jej warstwę rogową, która tworzy naturalną barierę ochronną. Inne kosmetyki pielęgnacyjne nie chronią jej wystarczająco dobrze, ponieważ pełnią inne funkcje.

Nazwa booster nie jest zastrzeżona dla kosmetyków mających na celu pielęgnację warstwy rogowej, ponieważ ta młoda kategoria preparatów. W konsekwencji kosmetyki opisane jako boostery to czasem produkty o zupełnie innym przeznaczeniu.

Jak wybrać odpowiedni booster i jak go używać?

Każdy booster jest przeznaczony dla innego rodzaju skóry, dlatego zanim dokonasz wyboru, powinnaś zagłębić się w opis producenta i skład kosmetyku. Coraz więcej firm kosmetycznych dodaje booster do znanych linii. Jeżeli masz swoją ulubioną, wypróbuj jej booster.

Aplikacja tego kosmetyku jest łatwa. Cienką warstwę boostera nakłada się na oczyszczoną skórę twarzy przed snem, co poprzedza wykonanie kolejnych kroków pielęgnacyjnych. Zamiast tego booster można dodać do serum lub kremu.

Jaką funkcję pełni rogowa warstwa skóry?

Warstwa rogowa to zewnętrza i najważniejsza warstwa skóry, która ma bezpośredni kontakt ze wszystkim, co nas otacza, między innymi ze zmieniającymi się czynnikami atmosferycznymi. Warstwa rogowa działa jak bariera, która chroni skórę właściwą przed szkodliwymi bodźcami takimi jak grzyby, bakterie czy utrata wody. Dzięki niej skóra może pozostać gładka, elastyczna i nawilżona.

Jeżeli warstwa rogowa skóry zostanie naruszona lub zniszczona, odbija się to nie tylko na kondycji i wyglądzie skóry, lecz także na jakości pełnionych przez nią funkcji. Wtedy nawet właściwa i systematyczna pielęgnacja może okazać się niewystarczająca. Na nic zda się wieczorne nawilżanie skóry drogim kremem i poranna aplikacja kosmetyku z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, jeżeli naturalna bariera ochronna nie działa. Przykrą konsekwencją tego stanu rzeczy może być na przykład odwodnienie skóry.