Idąc do sklepu, koniecznie chcesz kupić podkład, który stapia się z kolorem skóry. Takich produktów jest mnóstwo. Jednym z nich jest Colour Adapt marki Max Factor. Czym ten kosmetyk może konkurować z innymi? Wszystkie kobiety potwierdzą, że jego największą zaletą jest niska cena. Poza tym, podkład Maxa Factora posiada podobne właściwości do innych produktów z tej samej kategorii. A to oznacza, że: zakrywa małe przebarwienia, wyrównuje drobne zmarszczki, ujednolica kolor skóry twarzy. Oczywiście podkład będzie dział w taki sposób, jeżeli dobrze pomalujemy nim skórę. Efekt matu oraz to, ile podkład utrzymuje się na twarzy, zależą od rodzaju cery, warunków atmosferycznych i innych okoliczności. Teraz wiadomo, dlaczego tak trudno jest znaleźć odpowiedni odcień podkładu.

Podkład Colour Adapt marki Max Factor kupić możemy w sześciu wersjach kolorystycznych. W drogeriach znajdziemy między innymi takie odcienie: almond, natural, golden i bronze. Dla dziewczyn o jasnej karnacji producent przewidział tylko jeden odcień, niestety – trudno dostępny. Niech nie zwiedzie was nazwa kosmetyku: to, że podkład przystosowuje się do kolorytu cery nie oznacza, że każdy odcień będzie dla nas idealny. Dziewczęta o jasnej karnacji i blond włosach będą musiały znaleźć inny podkład.

A jak nakładać podkład Colour Adapt marki Max Factor? Na początek należy wybrać odpowiedni odcień. Będzie to dość skomplikowane, ponieważ producent nie zadbał o szeroką gamę kolorów. Jednak jeżeli uda ci się znaleźć właściwy kolor (którego zgodność z kolorytem cery wcześniej sprawdziłaś na żuchwie), weź szeroko i płasko ścięty pędzelek i zanurz go w podkładzie. Kosmetyk wylej na dłoń – w ten sposób rozgrzejesz go nieco, stanie się bardziej plastyczny i łatwiej będzie ci go nałożyć. Colour Adapt zaaplikuj na środkową część twarzy i rozetrzyj na zewnątrz. Makijaż utrwal pudrem.

Na koniec jeszcze jedna mała uwaga: podkład był testowany dermatologicznie, dlatego mogą korzystać z niego osoby z wrażliwą, alergiczną lub suchą cerą. Colour Adapt polecany jest także osobom z tłustą skórą.