Dual Stylers od L'Oreal Professionnel

Marka L’Oréal Professionnel przygotowała trzy nowe kosmetyki ułatwiające suszenie włosów. Linia nazywa się Dual Stylers i warto ją przetestować.

Zwykle po wysuszeniu włosy nie chcą się układać, puszą się i elektryzują. Nie pomagają odżywki i jedwab do włosów? Możesz użyć specjalnych kosmetyków, które nakłada się na włosy przed suszeniem. Są to produkty L’Oreal Professionnel z serii Dual Stylers. W skład gamy wchodzą trzy kremy – żele, a każdy z nich dostosowany jest do innego rodzaju włosów.

Po co używać Dual Stylers od L’Oreal Professionnel? Jeśli suszysz włosy po każdym myciu głowy, pewnie zauważyłaś, że są one suche, słabe i zniszczone. Zbyt wysoka temperatura niszczy strukturę włosa, cebulki włosów, a gorące powietrze otwiera mieszki włosowe, narażając je na zanieczyszczenia. Bezpieczna temperatura powinna oscylować w granicach 60°C. Większa temperatura doprowadza do odparowania wody, która jest naturalnym składnikiem włosów. To zaś przyczynią się do utraty keratyny oraz skutkuje kruchością, łamliwością, suchością włosów; w skrajnych przypadkach dochodzi nawet do łysienia. Kosmetyki z serii Dual Stylers L’Oreal Professionnel równomiernie pokrywają całą powierzchnię włosów, chroniąc je tym samym przed wysoką temperaturą. Dodatkowo pomagają w ułożeniu fryzury.

Kosmetyk w żółtej tubce, Bouncy & Tender, przeznaczony jest do włosów kręconych i pofalowanych. Liss & Pump Up (zielona tuba) nadaje cienkim włosom objętość. Sleek & Swing w fioletowym opakowaniu to kosmetyk dedykowany paniom, których włosy są trudne do ułożenia lub rozczesania.

Kosmetyki od L’Oréal Professionnel zawierają specjalną formułę, Intra – Cylane, która chroni włosy przed gorącym powietrzem suszarki i nadaje fryzurze określony kształt.

Każda z tubek zawiera 150 ml produktu. Producent zapewnia, że Dual Stylers nadaje fryzurze długotrwały efekt utrwalenia, bo aż do 72 godzin.

Aplikacja produktu jest bardzo łatwa. Wystarczy wycisnąć odpowiednią ilość kosmetyku na dłoń i wetrzeć w wilgotne włosy lub rozczesać grzebieniem.