Czy wiesz, że klimatyzacja, jarzeniówki i wykładzina podłogowa może mieć wpływ na to, jak wygląda twoja cera? Do tego dochodzi kurz oraz suche powietrze. Dowiedz się, jak pielęgnować skórę, jeśli spędzasz 8 godzin dziennie w biurowym, zamkniętym pomieszczeniu.

Jak dbać o cerę w biurze? Poradnik

1. Stosuj krem nawilżająco-ochronny 

Zanim wejdziesz do biura, wklep w buzię dobry krem do twarzy. Najlepiej, jeśli nie będzie ciężki, tylko w formie emulsji. Taki krem doskonale sobie radzi w klimatyzowanym pomieszczeniu, ponieważ klimatyzacja „wyciąga” wodę ze skóry. Twarz dzięki kosmetykowi nie będzie się błyszczeć, a jednocześnie zyska odpowiednie nawilżenie.

Bardzo dobrze pielęgnuje i nawilża kwas hialuronowy. Jego cząsteczka jest w stanie związać nawet 250 cząstek wody. Wybierz dobre serum do twarzy z małocząsteczkowym kwasem HA, a już nie będziesz musiała obawiać się o zgubny wpływ klimatyzacji na skórę. Pamiętaj, że na serum zawsze należy nałożyć krem.

2. Czy istnieje krem na biurowy kurz?

Nie dosłownie, ale z powodzeniem zabezpieczysz cerę w biurze, jeśli zastosujesz krem antysmogowy. To innowacyjny kosmetyk, który powstał niedawno, Stworzono go na potrzeby skóry w wielkich aglomeracjach miejskich. Kremy antysmogowe to nowa seria specjalistycznych preparatów nawilżających, które chronią przed kurzem, toksynami i zanieczyszczeniami, Jeśli pracujesz w pomieszczeniu, w którym jest dużo kurzu – krem antysmogowuy stanie się twoim sprzymierzeńcem w walce o piękną cerę bez zanieczyszczeń.

3. Stosuj kremy z filtrem

Krem z filtrem do pracy w biurze? Tak. To konieczność. Sprawdź, czy twój krem do twarzy ma filtr minimum SPF 15. Czy wiesz, że jarzeniówki też działają szkodliwie na cerę? Krem z filtrem osłoni buzię przed niszczeniem i uodporni ją na działanie wolnych rodników. Przy wyborze kremu pamiętaj też, że kosmetyki, które są wydawane jako „krem na dzień i na noc” nie mają zazwyczaj w swoim składzie filtrów przeciwsłonecznych. Lepiej po nie nie sięgaj, lub stosuj je pod tradycyjny krem do twarzy z filtrem.

4. Podkład do twarzy to twoja tarcza

Dodatkową ochroną przed kurzem i sztucznym światłem, a także przed tzw. światłem odbitym, które emitują monitory jest podkład. Ten kosmetyk obecnie zawiera oprócz pigmentów szereg substancji, które pielęgnują skórę, poprawiają jej elastyczność, kondycję i wygląd. Podkład ochroni przed niszczeniem i przesuszeniem. Najlepiej, jeśli będzie rozświetlający, ponieważ matujące kosmetyki do makijażu mogą przesuszyć skórę w klimatyzowanym pomieszczeniu.

5. Zapobiegaj podrażnieniom skóry

Tak, może do nich dojść również w pracy! Jeśli twoja cera jest stale narażona na zamknięte, klimatyzowane pomieszczenie, lub gdy twoje biurko znajduje się przy oknie – nie tylko powinnaś zastosować filtry UV, gdyż przenikają przez szybę, ale i kremy, które chronią przed zanieczyszczeniami. Ponadto warto działać, gdy czujesz, że cera jest zmęczona. Dodatkowo warto mieć pod ręką wodę termalną i co jakiś czas zraszać nią twarz. Pamiętaj, by osuszyć buzię po 1-2 minutach od rozpylenia wody. Wówczas nie będzie przesuszała, tylko koiła skórę.

6. Sztuczne łezki – ulga dla oka

Biurowe pomieszczeni i praca przed monitorem to niezbyt korzystne warunki dla oczu. Aby je ochronić i przynieść ulgę, stosuj tzw. łezki, czyli specjalne kropelki, które możesz zakraplać do oczu wtedy, gdy czujesz, że się przesuszają. Jeśli masz wrażenie, jakby pod twoimi powiekami był piasek, oznacza to, że oczy wymagają nawilżenia.