jak dbać o skórę

Skóra podczas leczenia dermatologicznego wymaga specjalnej pielęgnacji. W końcu podrażnienia, łuszczący się naskórek i zaczerwieniona cera nie należą do najpiękniejszych widoków i mogą utrudniać codzienne życie. Jeżeli jesteś w trakcie kuracji u dermatologa, to sprawdź, jak dbać o skórę.

Kosmetyki do codziennego stosowania

Skóra podczas dermatologicznych kuracji wymaga specjalnego traktowania. Jest w tym czasie bardzo wrażliwa na zewnętrzne czynniki i każdy produkt może wywołać na niej podrażnienia. Dlatego do demakijażu wybierz delikatne mleczko przeznaczone do wrażliwej skóry. Rozetrzyj je w dłoniach, a potem ostrożnie wymasuj twarz i zmyj letnią wodą. Potem zadbaj o pH cery. Użyj więc toniku lub hydrolatu, który jest dopasowany do rodzaju naszej skóry. Pamiętaj, żeby kosmetyk nie zawierał alkoholu, detergentów i kwasów. Weź pod uwagę również to, że niektóre kwiatowe hydrolaty mogą podrażniać wrażliwą skórę.

Spryskaną tonikiem lub hydrolatem twarz przetrzyj chusteczką, bo kosmetyk pozostawiony do wyschnięcia może przesuszyć skórę. Teraz czas na kremy i nawilżanie cery. Produkty tego typu powinny regenerować, łagodzić i zatrzymywać wodę w naskórku. Ważne jest, żeby stosowany przez ciebie krem zawierał odpowiednio wysoki filtr UV. Im wyższy i bardziej naturalny, tym dla ciebie lepiej. Do ekstremalnego nawilżenia i złagodzenia możesz użyć żelu aloesowego lub kwasu hialuronowego.

Pielęgnacja uzupełniająca w leczeniu dermatologicznym

W trakcie leczenia dermatologicznego można używać peelingów. Jest jednak jeden bardzo ważny warunek, który trzeba spełnić. Chodzi o rodzaj zastosowanego produktu do złuszczania skóry. Musi to być peeling enzymatyczny, czyli taki, który nie zawiera zdziernych drobinek, lecz enzymy roślinne delikatnie rozpuszczające zanieczyszczenia i martwy naskórek.

Czego nie wolno stosować?

Podczas leczenia dermatologicznego nie wolno ci używać produktów, które zawierają drażniące składniki. Wśród nich są między innymi: SLS, kwasy, parafina i jej pochodne, sztuczne substancje zapachowe. Do makijażu zaś lepiej stosować produkty mineralne o naturalnym składzie.

Inne zabiegi w gabinecie

W czasie kuracji antybiotykami i pól roku po jej zakończeniu nie wolno wykonywać zabiegów kosmetycznych. Inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o stosowanie maści lub innych produktów zewnętrznych. Ważne jest jednak, żeby zabieg przeprowadziła doświadczona osoba.