jak działa puder do włosów

Puder do włosów sprawia, że włosy, nawet cienkie, stają się gęste i puszyste bez modelowania. Jak działa puder do włosów, dla kogo jest przeznaczony i jak go stosować? Jakie są rodzaje pudrów do włosów?

Puder do włosów ‒ co to jest?

Puder do włosów to kosmetyk w formie delikatnego proszku. Zawiera mikrocząsteczki lub mikrowłókna, które mają za zadanie oblepiać poszczególne włosy. Dzięki temu włosy, niezależnie od długości, unoszą się u nasady oraz zyskują gęstość i puszystość.

Puder do włosów ‒ dla kogo?

Puder do włosów jest szczególnie polecany do włosów cienkich i rzadkich oraz w nagłych sytuacjach, na przykład gdy niespodziewanie wpadają goście lub nagle trzeba wyjść, a włosy są oklapnięte i nieświeże. Jeżeli nie ma czasu na mycie, suszenie, modelowanie oraz aplikowanie pianki i lakieru, warto sięgnąć po puder do włosów. Ten kosmetyk działa bardzo szybko oraz godnie zastępuje wszystkie inne zabiegi i kosmetyki. Z tego powodu warto go zawsze mieć przy sobie.

Jak działa puder do włosów?

Puder do włosów unosi je u nasady, a tym samym dodaje im objętości i optycznie je pogrubia. Ponadto nadaje włosom plastyczność – w szybki sposób pomaga ułożyć je nawet za pomocą samych palców. Co więcej, utrwala fryzurę i chłonie nadmiar sebum, a tym samym odświeża włosy.

Na rynku istnieją pudry do włosów, które maskują przerzedzenia i zakola. Występują w kolorach właściwych naturalnym kolorom włosów. Chętnie sięgają po nie zwłaszcza mężczyźni.

Jak stosować puder do włosów?

Opakowanie pudru przypomina solniczkę, dlatego aby użyć tego kosmetyku, wystarczy wstrząsnąć pojemnikiem i posypać włosy przy samej skórze, delikatnie wmasować i dłońmi uformować pożądaną fryzurę. Niektórzy producenci radzą nanieść puder na ręce, a nie bezpośrednio na włosy. Prawidłowo zastosowany puder do włosów nie pozostawia po sobie śladu i nie utrudnia rozczesywania włosów. Kosmetyk zmywa się podczas standardowego mycia włosów szamponem oczyszczającym.

Nie należy wysypywać zbyt dużej ilości pudru naraz, ponieważ włosy staną się sztywne i matowe, a w konsekwencji trudno będzie je spłukać i rozczesać. Ponadto nadmiar pudru w jednym miejscu może zatykać pory na skórze głowy.

Rodzaje pudrów do włosów

Krem do twarzy dobieramy do rodzaju skóry, a puder do włosów powinniśmy dopasować do typu włosów. Istnieją następujące rodzaje pudrów do włosów:

  • puder matujący ‒ nadaje włosom objętość i utrwala je. Dzięki niemu włosy są naturalne w dotyku i zyskują matową miękkość;
  • puder stylizujący – wykańcza fryzurę i pochłania nadmiar tłuszczu produkowanego przez skórę głowy. Aby uzyskać jak największą objętość, należy najpierw posypać pudrem głowę, a następnie wczesać go palcami i grzebieniem. Stylizujący puder jest szczególnie polecany do włosów wyjątkowo cienkich i delikatnych;
  • puder w sprayu  stanowi połączenie pudru i lakieru do włosów. Z jednej strony umożliwia uzyskanie spektakularnej objętości, a z drugiej intensywnie utrwala fryzurę. Spray należy aplikować u nasady włosów z odległości 10-15 centymetrów i układać fryzurę według uznania.

Wymienione pudry do włosów sprawdzą się w przypadku włosów przetłuszczających się i normalnych. Przy skłonności do przesuszania skóry głowy lepiej unikać tego kosmetyku.