Tangle Teezer to plastikowa szczotka do włosów, która już od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kobiet i mężczyzn. Jak powstał Tangle Teezer i jak działa? Przedstawiamy rodzaje tej niezwykłej szczotki do włosów.

Jak powstał Tangle Teezer i jak działa?

Tangle Teezer to dzieło angielskiego fryzjera Shauna Pulfreya. Jego celem było stworzenie szczotki, która podoła włosom ze skłonnością do plątania się i trudnym do rozczesywania. Produkt, który stworzył, zamiast włosia posiada ząbki ‒ elastyczne oraz bezboleśnie prześlizgujące się wzdłuż włosa i nienaruszające jego struktury.

Ząbki szczotki zostały wykonane z tworzywa odpornego na odkształcenia i uszkodzenia. Mają różną długość, dlatego podczas czesania wykonują delikatny masaż głowy, który wzmacnia cebulki włosa. Shaun Pulfrey twierdzi, że Tangle Teezer jest uniwersalny, ponieważ mogą go stosować kobiety, mężczyźni i dzieci o włosach prostych i kręconych, długich i krótkich oraz mokrych i suchych. Jego cechą rozpoznawczą są kompaktowe rozmiary i soczyste kolory.

Tangle Teezer ‒ rodzaje

Tangle Teezer jest dostępny w wielu wariantach:

 • Tangle Teezer Original
  The Original to podstawowa i najpopularniejsza wersja Tangle Teezera. Chętniej używają jej mężczyźni, bo niewygodnie trzyma się ją w kobiecej dłoni, a w dodatku lepiej sprawdza się na krótkich włosach. Ponieważ nie została pokryta matem, szybko powstają na niej zarysowania. Ma płaską powierzchnię, dlatego nie dopasowuje się do kształtu głowy. Występuje w starej i nowej wersji; nowa jest większa i mniej poręczna.
 • Tangle Teezer Compact Styler
  Powstała po to, aby można ją było wrzucić do torebki i zabrać w podróż. Została wyposażona w specjalną nakładkę, która chroni ząbki przed zniszczeniem. Dobrze się sprawdza jako wersja kompaktowa, ale stosowana na co dzień może być niewygodna, ponieważ mały rozmiar uniemożliwia jej dotarcie do każdego punktu na głowie.
 • Tangle Teezer Aqua Splash
  Została stworzona z myślą o mokrych włosach, bo ma krótsze ząbki niż inne modele i w przeciwieństwie do nich jest pusta w środku. Ponieważ jest dłuższa, lepiej leży w dłoni. Umożliwia nie tylko czesanie mokrych włosów, lecz także rozprowadzanie na nich odżywki lub maski.
 • Tangle Teezer Thick & Curly
  To model przeznaczony do włosów gęstych i kręconych. Jego ząbki są dłuższe niż w wersji podstawowej. Szczotka ma za zadanie chronić ten typ włosów przed łamaniem, wyrywaniem i bolesnym ciągnięciem podczas czesania. Można ją stosować na włosy zarówno mokre, jak i suche.
 • Tangle Teezer Blow Styling
  Szczotka ma na celu modelowanie włosów podczas suszenia. To jedyny Tangle Teezer, który ma rączkę i cztery rzędy gęsto rozmieszczonych ząbków. Ząbki są grube, twarde i nieelastyczne. Blow Styling występuje w dwóch wersjach. Pierwsza ‒ Half Paddle ‒ jest przeznaczona do włosów krótkich i półdługich, a druga ‒ Full Paddle ‒ do włosów długich.
 • Tangle Teezer Flower Pot
  Ten rodzaj Tangle Teezera wygląda jak kwiatek i powstał z myślą o dzieciach. Jest mniejszy niż standardowa wersja, dlatego dziecko użyje go z łatwością. Został wyposażony w specjalny pojemniczek, w którym można przechowywać na przykład spinki.
 • Tangle Teezer Salon Elite
  Kształt tej szczotki kształtem przypomina banana, co umożliwia jej dotarcie do włosów na całej powierzchni głowy. Ma matowe wykończenie, dlatego nawet po dwóch latach użytkowania nie wygląda na zniszczoną. Sprawdza się w przypadku grubych i gęstych włosów znacznie lepiej niż oryginalna wersja oraz lepiej od niej leży w małej dłoni.