jak powiększyć usta?

Wąskie, małe, asymetryczne, a może z ubytkami w pigmencie? Jeżeli i na twoich ustach są widoczne takie problemy, to sprawdź, jak sobie z nimi poradzić. Poznaj medyczne i domowe sposoby powiększania ust i wybierz najlepszy dla siebie.

Co daje powiększanie ust?

Końcowy rezultat powiększania ust jest uzależniony od zastosowanej techniki i problemu, z którym przyjdzie zmierzyć się lekarzowi. Dzięki różnorodnym zabiegom uzyskujemy wygładzenie, ujędrnienie i regenerację czerwieni wargowej. Co więcej powiększanie ust gwarantuje małą inwazyjność i natychmiastowy efekt.

Powiększanie ust – przeciwwskazania

Zabiegi powiększające usta niestety nie są przewidziane dla wszystkich. Przeciwwskazaniami są między innymi:

  • infekcje w obrębie jamy ustnej,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • ciąża,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • nowotwory,
  • cukrzyca.

Zabiegi powiększania ust

1. Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Zabieg polega na wstrzyknięciu w czerwień wargową kwasu hialuronowego. Jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, co sprawia, że jest dobrze tolerowana. Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania wody, co zapewnia dodatkowy efekt nawilżenia i ujędrnienia ust.

2. Przeszczep tkanki tłuszczowej

Ta metoda polega na pobraniu od pacjenta tkanki tłuszczowej zgromadzonej w mało widocznych obszarów na ciele. Są to najczęściej okolice brzucha, ud i pośladków. Następnie tkanka tłuszczowa zostaje odwirowana w uzyskany materiał jest zastosowany do zabiegu. Oprócz komórek tłuszczowych zawiera także komórki macierzyste, krew i wolne lipidy, co sprawia, że wchłania się szybciej.

3. Wszczepienie implantu w usta

Zabieg polega na wykonaniu nacięcia od strony jamy ustnej, utworzeniu “kieszonki” i włożeniu implantu. Nacięcia są bardzo dyskretne i umieszczone po bokach ust. Zabieg jest dobrze tolerowany i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Implant jest wykonany z elastycznego materiału, który dopasowuje się do kształtu ust i zapewnia naturalny efekt. Implant jest bardzo trwały, a decyzję o jego wymianie podejmuje pacjentka.

4. Powiększanie ust przeszczepem własnej skóry

Metoda ta polega na pobraniu niewielkiego fragmentu skóry z niewidocznego obszaru ciała i przeszczepieniu go w niewielkim nacięciu wykonanym obok ust. Zabieg daje naturalny efekt powiększenia, a co ważniejsze jest dobrze tolerowany przez organizm. Nie ma także niebezpieczeństwa odrzucenia przeszczepu.

5. Powiększanie ust makijażem permanentnym

Jest najbardziej popularną metodą powiększania ust. Polega na wprowadzeniu do czerwieni wargowej pigmentu dobranego kolorystycznie do odcienia warg i kolorytu cery. Przed zabiegiem warto wykonać próbę uczuleniową i sprawdzić, czy jest on w pełni bezpieczny. Efekty widoczne są prawie natychmiast, a czas, przez który się utrzymują, jest uzależniony od indywidualnej kwestii złuszczania się naskórka i głębokości, na jaką został wprowadzony barwnik.

6. Domowe sposoby powiększania ust

Te metody mają na celu ujędrnienie, dotlenienie i lepsze ukrwienie ust. Powiększanie ust w domu polega na ćwiczeniach, masażach, peelingach, stosowaniu odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Produkty takie powinny zawierać między innymi: kwas hialuronowy, peptydy, kolagen, roślinne olejki.