jak ukryć cienie pod oczami

Spoglądasz rano w lustro… Widzisz potargane włosy, zaspane i… podkrążone oczy! Spieszysz się do pracy i musisz wyglądać tak, by klienci i koledzy nie przestraszyli się ciebie. Co robisz? Sposobów na ukrycie cieni pod oczami jest kilka.

Skąd biorą się cienie pod oczami?

Przyczyn powstawania cieni i zasinień pod oczami jest wiele. Do najbardziej znanych należą: stres, przemęczenie, źle przespana noc, ciężka praca, spożywanie alkoholu i palenie papierosów oraz uwarunkowania genetyczne, pierwsze oznaki starzenia (skóra pod oczami wiotczeje i traci elastyczność). Cienie pod oczami mogą świadczyć też o schorzeniach lub przechodzonych chorobach, np.: alergie, choroby wątroby i nerek, niedobór witaminy K i żelaza, problemy hormonalne. Skóra pod oczami robi się fioletowa lub szara, powstają też nie estetyczne „worki” i nabrzmiałe powieki.

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Na szczęście współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna znają sposoby na pozbycie się cieni pod oczami. W salonach kosmetycznych dostępne są zabiegi, które przywracają zdrowy wygląd naszej skórze. Są to: mezoterapia (wstrzykiwanie substancji leczniczych), kwas hialuronowy (wstrzykiwany w tzw. dolinę łez), laser, peelingi, operacje plastyczne oraz fale radiowe i ultradźwiękowe.

Zamiast poddawać się bolesnym zabiegom, spróbuj ukryć cienie samodzielnie w domu. Aby je zatuszować użyj korektora, którego odcień będzie jaśniejszy od twojej karnacji i koloru podkładu. Konsystencja korektora uzależniona jest od wieku – im więcej masz lat, tym bardziej płynne korektory wybieraj. Korektor nakładaj punktowo; trzy małe kropki położone pod okiem i na górnej powiece wystarczą, by przykryć zasinienia. Sprytnym trikiem jest też położenie pod oczami jasnego, rozświetlającego cienia do powiek.

Na noc użyj kremu pod oczy. Kosmetyk taki powinien nawilżać, dotleniać i ujędrniać. Przy aplikacji kremu zafunduj sobie krótki, ale energiczny masaż. Opuszkami palców wklep krem, zaczynając od wewnętrznej strony oka, a kończą prawie na skroni; to samo powtórz na górnej powiece. Dobrze sprawdzą się też regenerujące paski przyklejane bezpośrednio na sińce. Pod oczy możesz położyć też plasterki ogórka lub zrobić okład z zielonej herbaty.

Masaż lodem również pomaga pozbyć się cieni pod oczami. Na początku możesz poczuć nieprzyjemny dreszcz. Masaż lodem poprawia krążenie krwi, uelastycznia, zmniejsza opuchnięcia i odmładza skórę.