przedłużanie rzęs

Zanim pójdziesz do salonu kosmetycznego na wydłużanie rzęs lub zrobisz to sama w domu, warto zapoznać się z tym, jak wygląda taki zabieg i jak należy się do niego przygotować. Równie ważne jest przestrzeganie zaleceń kosmetyczki już po wydłużaniu rzęs.

W jakim celu wydłuża się rzęsy?

Kobiety chcą wyglądać ładnie i zrobią wszystko, aby naprawić mankamenty urody. Jeśli Matka Natura obdarzyła je krótkimi, cienkimi i słabymi rzęsami, poświęcą czas i pieniądze, żeby pięknie wyglądać. Dlatego poddają się zabiegom kosmetycznym i domowym sposobom wydłużania rzęs. Takie upiększenie może utrzymać się przez dłuższy czas lub być jednorazowe. W pierwszym przypadku, na rzęsy nałożyć trzeba specjalne preparaty, olejki lub odżywki ze składnikami aktywnymi. Jedną z nich jest Nanolash. Ta odżywka stymuluje wzrost nowych włosków, wydłuża rzęsy, pogrubia i przyciemnia je. Dodatkowo regeneruje, nawilża i odżywia rzęsy, a skórze powiek zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Nanolash łatwo się aplikuje, a pierwsze efekty pojawiają się już po dwóch lub trzech miesiącach. Końcowy rezultat w postaci długich, gęstych i mocnych rzęs widoczny jest po dwóch lub trzech miesiącach. W drugim przypadku, do naturalnych rzęs dokleja się sztuczne pojedyncze włoski, kępki lub paski. Takiemu zabiegowi wydłużania rzęs możemy poddać się w salonie kosmetycznym lub w domu. Rzęsy można wydłużyć przed ważną uroczystością rodzinną (często praktykowane jest wydłużanie rzęs przed ślubem) lub dla lepszego samopoczucia (jeśli ktoś stracił rzęsy w wyniku choroby).

Wydłużanie rzęs w salonie kosmetycznym – jak to się robi?

Decydując się na wydłużanie rzęs u kosmetyczki, musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Przede wszystkim sprawdźmy, czy dotyczą nas przeciwwskazania do zabiegu. Zaliczamy do nich: choroby okulistyczne, alergiczne lub dermatologiczne oczu i skóry wokół nich, plastyka powiek, brak rzęs, łysienie, zbyt krótkie i słabe rzęsy, nadpobudliwość, alergia na składniki kleju (którym przyczepia się rzęsy) lub materiał, z którego wykonane są rzęsy, chemioterapia, nerwowe wyrywanie rzęs, brwi, włosów. Jeżeli żadne z powyższych przeciwwskazań nas nie dotyczy, możemy wydłużyć sobie rzęsy.

W dniu zabiegu zarezerwujmy więcej wolnego czasu. Wydłużanie rzęs trwa od 1,5 do 3 godzin – zależy to od wyglądu i kondycji rzęs pacjentki i umiejętności kosmetyczki (oby te były jak najlepsze). Przed zabiegiem dokładnie zmyjmy makijaż oczu (kosmetyczka zrobi to oczywiście w gabinecie; są jednak takie salony, w których trzeba dopłacić za demakijaż). Jak wygląda wydłużanie rzęs? Najpierw kosmetyczka tonizuje skórę wokół oczu. Następnie oddziela rzęsy dolne od górnych za pomocą specjalnych płatków (mogą być nasączone substancjami odżywczymi, np. kolagenem, witaminami). Dopiero teraz kosmetyczka wydłuża rzęsy. Do jednej naturalnej doczepia specjalnym klejem jedną rzęsę sztuczną. Na górną powiekę przykleja średnio 200 rzęs, a na dolną – 100. Długość, kolor, stopień skrętu i materiał, z którego rzęsy są wykonane, kosmetyczka dobiera indywidualnie w taki sposób, aby otrzymać jak najlepszy efekt wydłużonych rzęs. Na tym jednak nie koniec. Co kilka tygodni należy uzupełniać rzęsy. Koszt pierwszej wizyty w salonie kosmetycznym waha się od 100 do 400 złotych, a koszt uzupełnień – około 200 złotych. Cena zabiegu wydłużania rzęs ustalana jest indywidualnie przez salon kosmetyczny.

Wydłużanie rzęs w domu – olejki, odżywki, doczepianie rzęs

Nie trzeba iść do kosmetyczki, by wydłużyć rzęsy. Równie dobrze można zrobić to w domu. Najpopularniejszą metodą jest olejek rycynowy z apteki. Kosztuje grosze i podobno działa. U jednych przynosi dość dobre rezultaty, ale u innych – wręcz przeciwnie: podrażnia i powoduje wypadanie rzęs lub włosów (dodawany do maseczek na włosy). Poza tym problematyczna jest konsystencja: olejek może spływać do oczu i wywoływać swędzenie lub zaczerwienienie.

Mówiąc o tym, jak wydłużyć rzęsy, nie sposób wspomnieć o olejku arganowym. Jest on powszechnie używany w pielęgnacji włosów. Ma działanie nabłyszczające, nawilżające i odżywcze, a w przekonaniu niektórych osób mógłby wydłużyć rzęsy. Być może to prawda; musimy tylko kupić oryginalny olejek arganowy, a ten do tanich nie należy. Poza tym na efekty kuracji takim specyfikiem będziemy czekać bardzo długo.

Do domowych sposobów wydłużania rzęs zaliczyć można także odżywki. Kosmetyki takie działają zazwyczaj już po kilku tygodniach od momentu pierwszej aplikacji, posiadają naturalne składniki i precyzyjny aplikator w postaci pędzelka. Taką odżywką jest wymieniony wcześniej Nanolash, który w krótkim czasie wydłuża rzęsy, dając długotrwałe efekty.

Mini salon kosmetyczny możemy urządzić w swoim domu i „pobawić się” w wydłużanie rzęs. Jeśli mamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie, wykonanie takiego zabiegu przyjdzie nam z łatwością. Jednak w przeciwnym razie możemy wyrządzić sobie krzywdę. W domu możemy doczepić pojedyncze rzęsy, kępki lub paski. Pozostaje kwestia zakupu materiałów dobrej jakości i praktycznych umiejętności.