MNY My Mono Eye Shadows

Makijaż dzienny a makijaż wieczorowy

Generalnie wyróżnia się dwa typy makijaży: dzienny i wieczorowy.

Pierwszy nosimy w pracy i na uczelni, a drugi – na przyjęciach, balach,

dyskotekach i podczas uroczystości rodzinnych. Jakie są inne różnice

pomiędzy makijażem dziennym a wieczorowym? Podstawowa różnica polega na

zastosowaniu kosmetyków. Makijaż dzienny kojarzy nam się z naturalnymi i stonowanymi kolorami. Natomiast makijaż wieczorowy wykonuje się przy

pomocy mocnych i błyszczących barw. W obydwu przypadkach stosuje się

kosmetyki wysokiej jakości, które przedłużają trwałość makijażu. Inne

techniki będziemy stosować podczas robienia makijażu dziennego i

wieczorowego. Nie możemy pozwolić sobie na wyrazistą kreskę na powiece idąc do pracy, lecz na zabawę będzie ona jak najbardziej wskazana. Podobnym kryterium będziemy kierować się przy doklejaniu sztucznych rzęs.

Zamiana: makijaż dzienny w makijaż wieczorowy

Przemianę makijażu dziennego w wieczorowy najlepiej widać na przykładzie oczu. Dobór podkładu, zatuszowanie przebarwień i cieni pod oczami oraz zmatowienie twarzy zarówno w przypadku makijażu dziennego, jak i wieczorowego, podlegają takim samym zasadom. Podkład musi być o ton jaśniejszy od koloru karnacji, korektor powinien w 100% ukryć

niedoskonałości, a puder – utrzymać twarz w nienagannym stanie.

Makijaż dzienny oczu. Na powieki nałóż bazę i przypudruj ją. Ruchomą

powiekę pomaluj naturalnym, nieco połyskliwym cieniem. Na środku powieki połóż ciemniejszy metaliczny cień, a załamanie i zewnętrzną część dolnej powieki pokryj matowym, brązowym cieniem. Linię wodną oka pomaluj białą kredką. Rzęsy podkręć i wytuszuj. Zrób delikatną kreskę czarnym cieniem. Makijaż dzienny jest gotowy. Czas przemienić go w wieczorowy makijaż.

Makijaż wieczorowy oczu. Są trzy triki, które pozwolą ci na szybką

zmianę makijażu dziennego w wieczorowy: narysowanie wyrazistej i długiej kreski, pomalowanie ust czerwoną szminką i zrobienie przydymionego oka. Przemieńmy jednak makijaż dzienny opisany wyżej. Najpierw przyciemnij oczy – w załamaniu powieki i w zewnętrznym kąciku oka połóż brązowy lub czarny cień. Rozetrzyj te kolory do góry, w kierunku brwi. Pod łukiem brwiowym nałóż jasny, matowy cień – twoje oczy rozświetlą się i powiększą. Namaluj grubą, czarną kreskę; mocniej wytuszuj rzęsy lub przyklej rzęsy sztuczne. Makijaż wieczorowy jest już gotowy.