Każda kobieta w swojej kosmetyczce ma po kilka gadżetów do makijażu i do pielęgnacji. Pomagają w codziennym dbaniu o cerę, przyspieszają i ułatwiają malowanie się. Jakich kosmetycznych gadżetów używasz ty, a jakie nowe akcesoria mogą być ci potrzebne?

Cat line

Jest to produkt w kształcie czarnego kota. Cat line służy do malowania kresek na powiekach i na linii wodnej oka. Jak użyć kotka do zrobienia makijażu? Wystarczy przyłożyć go do linii rzęs i odrysować kreskę po grzbiecie kotka. Gadżet jest małych rozmiarów, dlatego możesz zabrać go do pracy i w każdej chwili poprawić makijaż.

Przyrząd do czyszczenia szczotek do włosów

To mały grzebyk, którym skutecznie da się wyczesać resztki włosów i kosmetyków. Przeznaczony jest do oczyszczania szczotek z poduszeczkami i wypustkami zakończonymi kulkami. Przypomina małe grabie i kupisz go w każdej drogerii. Czyszczenie szczotek i grzebieni jest bardzo ważne dla zachowania higieny skóry głowy i włosów.

Brushegg

To mały gadżet do czyszczenia pędzli. Ma powierzchnię pokrytą wypustkami, dzięki którym skutecznie możesz usunąć zanieczyszczenia po kosmetykach kolorowych. Do mycia pędzli za pomocą brushegg stosuje się również mydło, szampon lub płyn do demakijażu. Jak używać tego gadżetu? Pędzle należy wcześniej namoczyć w wodzie, nałożyć produkt do demakijażu, a następnie delikatnie przetrzeć o wypustki brushegg. Po kilku sekundach pędzelki są czyste i należy je odstawić do wyschnięcia.

Wałki jadeitowe do masażu

Są stosowane zarówno w gabinetach kosmetycznych przez doświadczone osoby, jak i w domach na własny użytek. Służą do masażu twarzy, spłycania zmarszczek i poprawy krążenia krwi. Podczas stosowania wałków jadeitowych warto używać kosmetyków, które poprawią poślizg gadżetu i dostarczają skórze odżywczych składników.

Rękawica do demakijażu

To dobry gadżet dla osób, które nie przepadają za tradycyjną formą demakijażu. Rękawica zrobiona jest z miękkiego materiału, który nie drażni cery, dobrze rozprowadza kosmetyki oraz skutecznie usuwa zabrudzenia i makijaż. Wraz z tym gadżetem należy zastosować produkt do mycia twarzy, który jest dopasowany do rodzaju twojej skóry.

Szablony do brwi

Jest to bardzo praktyczny i łatwy w użyciu gadżet kosmetyczny. Wystarczy taki szablon dopasować do kształtu twarzy i oka. Następnie należy odrysować kontur brwi, a potem wydepilować zbędne włoski. Jeżeli zdecydujesz się używać tego gadżetu, to pamiętaj, że bardzo ważne jest prawidłowe dobranie szablonu do zakładanego efektu końcowego.