Hydra Collagenist Helena Rubinstein

Skóra sucha i skóra normalna wymagają szczególnej pielęgnacji. Dlaczego? Skóra sucha jest jednocześnie bardzo wrażliwa i narażona na działanie szkodliwych czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego, w tym zanieczyszczenia powietrza i promieniowanie słoneczne. Co więcej skóra sucha szybciej starzeje się, przebarwienia, które mogą się na niej pojawić, są zazwyczaj rozległe i trudne do usunięcia. Skóra normalna natomiast wymaga równie specjalistycznej pielęgnacji, ponieważ niezwykle trudno jest utrzymać ją w należytej kondycji. Uważać trzeba, aby nie doprowadzić do przesuszenia lub przetłuszczenia.

Z pomocą w pielęgnacji skórze suchej i normalnej przychodzą kosmetyki Helena Rubinstein Hydra Collagenist. Jest to seria nawilżających i przeciwzmarszczkowych produktów przeznaczonych dla osób, u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Kremy stosuje się rano, przed wykonaniem makijażu; mogą zatem stanowić bazę pod podkład. Kosmetyki należy nakładać na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy. Jeżeli aplikację przeprowadza się wieczorem, trzeba oczyścić cerę z kosmetyków kolorowych. Krem bardzo łatwo się rozprowadza i szybko wchłania, ponieważ posiada kremowo – żelową konsystencję.

W trakcie stosowania kremów z linii Hydra Collagenist skóra staje się bardziej napięta, owal twarzy poprawia się, produkcja kolagenu jest szybsza. Jednak najważniejszą funkcją kremów jest nawilżenie głębszych partii skóry, regeneracja i stopniowe wygładzanie zmarszczek. To dzięki odpowiedniemu poziomowi wody w naskórku możliwe będzie pozbycie się oznak starzenia w postaci zmarszczek i przebarwień.

Kremy Hydra Collagenist Helena Rubinstein zamknięte są w niebieskich słoiczkach o pojemności 50 ml. Do kuracji jednym z kremów dołączyć można jeszcze dwa inne produkty: krem pod oczy w 15 ml tubie i serum Hydra Collagenist o pojemności 40 ml.