Zastanawiałyście się kiedyś czy lifting twarzy można osiągnąć bez skalpela? Okazuje się, że tak! Nie mamy na myśli innych zabiegów w profesjonalnych klinikach. Okazuje się bowiem, że efekt liftingu można osiągnąć w domu jedynie za pomocą dwóch kosmetyków, które na pewno już posiadacie! Poznajcie triki, które królują na TikToku i w kilka sekund poprawcie wygląd swojej twarzy. 

Lifting twarzy bez skalpela w domu – trik 1 

Pierwszy sposób został przedstawiony zarówno na Instagramie jak i TikToku przez Megha Singh i szybko zdobył ogromną popularność.

Czego będziemy potrzebować? 

Potrzebny nam zaledwie jeden kosmetyk: Korektor. Najlepszy będzie jaśniejszy niż podkład o jeden lub nawet dwa tony.

Na czym polega lifting twarzy korektorem? 

1. Robimy tradycyjny makijaż.

2. Nakładamy korektor w następujących miejscach:

  • zewnętrzny kącik oka (robimy trójkącik w kierunku skroni)
  • wewnętrzny kącik oka
  • dolny kącik ust
  • na kość policzkową (tam, gdzie zwykle używamy bronzera)
  • przy płatku nosa

3. Następnie robimy to samo także po drugiej strony twarzy.

4. Wklepujemy korektor za pomocą Beauty Blendera lub palca (pędzel się tutaj nie sprawdzi).

5. Kończymy makijaż.

Jakie efekty daje lifting korektorem? 

Przede wszystkim jest to natychmiastowe optyczne podniesie twarzy i poprawienie jej kształtu. Dodatkowo rysy stają się wyraźniejsze. Oprócz tego zmarszczki i bruzdy zostają przykryte i wcale ich nie widać. Warto zwrócić także na kąciki oczu, są uniesione, dzięki czemu wyglądamy na wypoczęte. Najlepiej jest to zobrazowane na filmiku autorki (możecie go znaleźć na jej TikToku, nazywa się tam @meghaess).

Lifting twarzy bez skalpela w domu – trik 2 

Czego będziemy potrzebować? 

W tym przypadku także potrzebny nam będzie zaledwie jeden kosmetyk – róż. Jeśli nadal nie posiadacie go w swojej kosmetyczce, to już najwyższy czas, by się w niego zaopatrzyć.

Na czym polega lifting twarzy różem? 

Wszystkie dobrze wiemy, że róż nakłada się na policzkach. Niemniej jednak w tym liftingującym triku jest zupełnie inaczej!

  1. Robimy tradycyjny makijaż.
  2. Wykonujemy konturowanie na mokro.
  3. Przystępujemy od nałożenia różu. Miejsce jest tutaj kluczowe – na kościach jarzmowych i skroniowych, a więc nad policzkami – w tym miejscu gdzie zwykle nakładamy rozświetlacz.
  4. Robimy to samo po drugiej stronie twarzy i kończymy makijaż.

Jakie efekty daje lifting różem? 

Użytkowniczki informują, że im wyżej nałożymy róż, tym większe efekty zauważymy. Przede wszystkim będzie to optyczne wyszczuplenie, a także uniesienie policzków i całej twarzy. 

Lifting twarzy bez skalpela w domu 

Nic nie szkodzi na przeszkodzie, by połączyć oba triki i najpierw wykonać lifting korektorem, a następnie różem. W ten sposób efekty będą jeszcze bardziej fenomenalne!

U kogo sprawdzi się lifting twarzy w domu?

Nie ma żadnych ograniczeń! Efekty będą widoczne u każdego niezależnie od karnacji, czy kształtu twarzy. Jest to naprawdę łatwe, więc nie trzeba być profesjonalną makijażystką, by samodzielnie wykonać domowy lifting. Jak zawsze w makijażu – trening czyni mistrza.