reverse foundation

Spopularyzowane przez Kim Kardashian konturowanie to metoda makijażu, którą dziś stosuje niemal każda kobieta. Jak wykonać modelowanie twarzy, aby efekt był elegancki, naturalny i nieprzesadzony? Dobry pomysł to zastosowanie metody reverse foundation. Sprawdź, na czym polega.

Dawniej kobiety używały niewielkiej ilości kosmetyków i wyglądały dużo naturalniej. Oczywiście przy dobrze zrobionym makijażu wcale nie tracimy na naturalności. Prawda jest jednak taka, że większość kobiet przesadza z ilością kosmetyków, przez co efekt jest zbyt wyrazisty. Zamiast odejmować sobie lat, dodajemy je.

Reverse foundation. Co to jest?

To metoda konturowania, w której odwraca się kolejność nakładania kosmetyków – zamiast nakładania różu, bronzera i rozświetlacza na wyrównaną już podkładem twarz, fluid aplikuje się dopiero po konturowaniu. Ten sposób makijażu jak zwykle został zapoczątkowany przez blogerkę, a dziś stosują go tysiące kobie na cały świecie.

Co daje reverse foundation?

Odwrócenie kolejności nakładania kosmetyków do makijażu to wcale nie bezsensowna zabawa. Jest w tym cel – makijaż metodą reverse foundation jest o wiele bardziej naturalny i subtelny. Róż, rozświetlacz i bronzer (trio kosmetyków do konturowania) wyglądają zupełnie inaczej, jeśli nałoży się je pod podkład – nie są aż tak wyraziste, są lepiej roztarte i ładnej wtapiają się w skórę. Efekt to bardzo naturalny makijaż w stylu „no make-up”, w którym konturowanie nie jest zbyt wyraziste.

Konturowanie pod podkład. U kogo się sprawdzi?

Takie subtelne, ukryte konturowanie wygląda bardzo pięknie u kobiet o delikatnej urodzie. Dziewczęce, łagodne rysy twarzy wcale nie muszą być bardzo wyraziście wykonturowane, dlatego sprawdzi się u nich właśnie metoda reverse foundation. Zawsze, jeśli zależy nam na nieprzesadzonym efekcie, a mimo wszystko chciałybyśmy mieć wykonturowaną twarz, to metoda reverse foundation jest najlepszym wyborem.

Wypróbuj, jeśli jesteś ciekawa.

Reverse foundation – kolejność nakładania kosmetyków

  1. Konturowanie na mokro bronzerem
  2. Nałożenie różu oraz rozświetlacza.
  3. Wyrównanie cery podkładem.

Ważne! Kosmetyki do konturowania nakładamy w większej ilości niż normalnie, żeby nie zniknęły całkowicie pod warstwą zaaplikowanego później podkładu.

O czym pamiętać podczas konturowania pod podkład?

Ta metoda jest w teorii bardzo prosta, bo przecież chodzi tylko o zamianę kolejności nakładania kosmetyków. W praktyce najczęściej okazuje się, że pierwsze próby są nieudane i musimy się bardziej postarać, żeby efekt był odpowiedni.

Oto kilka wskazówek, które pomogą w uzyskaniu satysfakcjonujących rezultatów:

  • Przy metodzie reverse foundation nie wolno rozcierać pudru pędzlem lub palcami! Najlepiej nakładać go gąbeczką do makijażu, koniecznie stemplując nim twarz. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ rozcieranie fluidu mogłoby sprawić, że rozetrzemy również znajdujące się pod nim kosmetyki do konturowania.
  • O wiele lepiej do reverse foundation sprawdzają się bronzery, róże i rozświetlacze kremowe np. w sztyfcie. Produkty sypkie nie wtapiają się tak dobrze w skórę i mogą mieszać się z nałożonym na nie podkładem, a konturowanie zrobione pod fluidem powinno być tylko pod nim ukryte.