sonoforeza

Sonoforeza to zabieg kosmetyczny, podczas którego składniki aktywne (lecznicze i pielęgnacyjne) przenikają w głębokie warstwy naskórka za pomocą ultradźwięków. Te ostatnie umożliwiają głębsze wprowadzenie substancji odżywczych niż tradycyjne wklepywanie kosmetyków, ponieważ przekraczają barierę w postaci płaszcza hydrolipidowego i błon komórkowych. Sonoforezę można wykonać w salonie kosmetycznym i we własnym domu. Jakie inne właściwości ma sonoforeza i jakie są efekty jej stosowania? Jak wykonać ją w domu?

Sonoforeza – właściwości

Sonoforeza to także mikromasaż, który usprawnia przepływ krwi i limfy, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek oraz stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Ponadto sonoforeza hamuje procesy starzenia i zmniejsza widoczność blizn. Zabiegi sonoforezy stosowane są na twarz, szyję, dekolt i inne części ciała, na przykład uda i pośladki. Sonoforeza jest zwykle poprzedzana peelingiem kawitacyjnym, czyli ultradźwiękowym oczyszczaniem skóry.

Wskazania do sonoforezy

Sonoforeza wspomaga leczenie:

  • trądziku i łojotoku,
  • przebarwień,
  • rozszerzonych naczyń włosowatych,
  • skóry mało elastycznej, odwodnionej i starzejącej się,
  • zmarszczek,
  • cellulitu,
  • złogów tłuszczowych.

Sonoforeza – efekty

Po 8-12 zabiegach sonoforezy skóra staje się rozjaśniona, nawilżona, elastyczna, gładsza, dotleniona, odmłodzona i ujędrniona. Przebarwienia i plamy zmniejszają się i jaśnieją, a blizny są bardziej elastyczne i cienkie. Zdarza się, że już po jednym zabiegu, który trwa 10-20 minut, widzimy wyraźne efekty, niemniej w celu ich utrwalenia warto przeprowadzić całą serię.

Jak wykonać sonoforezę w domu?

Przyrząd do samodzielnego wykonywania tego zabiegu jest tylko czterokrotnie droższy od pojedynczego zabiegu sonoforezy w gabinecie kosmetycznym, dlatego warto rozważyć jego zakup. Zwłaszcza że systematyczne przeprowadzanie zabiegu w domu przyniesie spodziewane efekty.

Przed przystąpieniem do domowego zabiegu sonoforezy należy oczyścić te partie skóry, które chcemy udoskonalić. Możemy samodzielnie wykonać ulubiony peeling lub skorzystać z możliwości, którą zwykle daje urządzenie po przekręceniu nakładki, czyli z peelingu kawitacyjnego. Następnie przygotowujemy odpowiedni kosmetyk przeznaczony do zabiegów ultradźwiękowych (kupimy go w drogerii). Sonoforezę przeprowadza się płynnym ruchem, bez zatrzymywania. Należy bezwzględnie omijać okolice oczu. Po 15 minutach zabieg jest skończony.