Marzysz o rudych włosach? To marzenie, które możesz spełnić. Wystarczy jedna wizyta u fryzjera. Jaki odcień rudości wybrać? Sprawdź, najpopularniejsze trendy w koloryzacji na rudo.

Płomienne, ogniste i bardzo wyraziste rudości zajmują szczególne miejsce w świecie mody. Dziś doceniamy ten piękny kolor włosów – naturalni rudzielcy nigdy wcześniej nie byli tak popularni. Coraz chętniej farbujemy się też na rudo, choć ta zmiana nie jest wcale taka łatwa, jak mogłoby się wydawać.

Czas dowiedzieć się więcej o rudych włosach i poznać najpopularniejsze metody koloryzacji włosów w odcieniach czerwieni.

Jak przefarbować się na rudo?

Farbowanie włosów na rudo wcale nie jest takie trudne. Zwłaszcza dziś, gdy nie musi poprzedzać go rozjaśnianie, bo nowe technologie pozwalają uzyskać intensywną rudość bez konieczności żmudnego i trwałego farbowania.

Opcji na farbowanie włosów na rudo jest kilka:

  1. Koloryzacja tymczasowa, czyli farbowanie włosów przy użyciu zmywalnych, odpowiednio skomponowanych produktów. Zmieniają one kolor włosów tymczasowo, ponieważ nie wnikają do głębokich warstw włosów. To świetna opcja, jeśli chcemy przetestować jakiś kolor, bo nie jesteśmy go jeszcze pewne. Niestety minusem tej metody farbowania włosów jest to, że nie da się uzyskać nią pełnej gamy kolorów.
  2. Domowa koloryzacja, czyli farbowanie włosów w domu przy użyciu dostępnych w drogeriach farb amoniakowych lub tych bez amoniaku. Dziś gotowe farby do samodzielnego nakładania dostępne są w wielu odcieniach i z powodzeniem uzyskamy nimi rudy odcień włosów, choć wiele zależy też od kolor wyjściowego. Blondynkom będzie łatwiej uzyskać rude włosy niż brunetkom. W domu nie uzyskamy też wszystkich kolorów.
  3. Profesjonalna koloryzacja, czyli farbowanie włosów w salonie fryzjerskim. Jeśli chodzi o rudość i jej odcienie to wizyta u profesjonalnego stylisty fryzur jest najlepszą decyzją. Trwałe, nasycone i doskonale dobrane do naszej urody kolory uzyskamy tylko, jeśli oddamy się w ręce specjalisty. Sprawi on, że nasze włosy zyskają piękny i intensywny rudy kolor w jednym z najnowszych trendów, a do tego nie będą zniszczone koloryzacją.

Trendy w koloryzacji na rudo

Skoro już wiesz, jak najlepiej zafarbować włosy na rudo, czas dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze trendy w koloryzacji w odcieniach czerwieni.

Golden red hair – płomienna rudość

Zdecydowanie najpopularniejszy odcień rudych włosów, to ognista czerwień ze złocistymi refleksami. Intensywna i bardzo kobieca. To właśnie taki kolor wyobrażamy sobie najczęściej, gdy mówimy o rudych włosach. Ruda klasyka, która prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody.

Red ombre hair – rude włosy ombre

Druga równie popularna i dość klasyczna już koloryzacja to rude ombre. Idealny sposób na ożywienie swojej fryzury i subtelną zmianę koloru dla brunetek. Ombre z rudymi końcami najczęściej uzyskuje się przez zastosowanie rozjaśniacza, który delikatnie ściąga kolor z końców i odkrywa piękną, efektowną rudość. Rude ombre nie jest nowością.

Blorange – duet pomarańczu z blondem

A co, gdy jesteśmy blondynką i też chcemy mieć ombre w odcieniach rudości? Rozwiązaniem jest koloryzacja blorange, czyli farbowanie końcówek jasnych włosów na efektowną rudość. Najlepszy odcień przy blondzie to delikatny, pastelowy pomarańcz, który nie razi w oczy.

Ronze metallic – złamana brązem rudość

Dla osób, które chciałyby mieć rude włosy, a jednak wyrazista czerwień lub pomarańcz są dla nich zbyt mocne, doskonałym rozwiązaniem jest przełamanie intensywnego, rudego koloru ciepłymi brązami, odrobiną różu i miedzianych refleksów. W ten sposób uzyskujemy bardzo ciekawy efekt, który wpisuje się w piękne rudości, a jednak nie jest tak przytłaczający.

Peach cobbler hair – brzoskwiniowe włosy

Ciekawy trend w koloryzacji to także farbowanie na brzoskwiniowe odcienie rudości. To mniej wyrazisty kolor niż typowo rude włosy, bardziej pastelowy i delikatniejszy. Sprawdzi się u kobiet o delikatnej urodzie, które chcą mieć rude włosy, ale boją się bardzo wyrazistej zmiany.

Rose gold hair – włosy w kolorze różowego złota

Jedną z najpopularniejszych koloryzacji w odcieniach rudego (choć nie jedyną, bo jest ich mnóstwo) jest także farbowanie włosów na odcienie różowego złota. To bardzo dziewczęcy trend w koloryzacji włosów, który jest kompromisem pomiędzy blondem i rudością. Opcja dla niezdecydowanych.