„Davines nie stara się być największą firmą świata, ale dzięki zaangażowaniu wszystkich najpiękniejszą i najbardziej etyczną”. Te słowa – wypowiedziane przez prezesa Davida Bollatiego – to najlepsza definicja włoskiej marki. Czemu styliści fryzur uwielbiają sięgać po kosmetyki Davines? Dlaczego olej roucou jest kluczowy w tych produktach?

Produkty marki Davines od początku produkowane były z przeznaczeniem dla salonów fryzjerskich. Dopiero kilka lat po stworzeniu marki wypuszczono również linię produktów do skóry twarzy i ciała dla profesjonalnych ośrodków SPA. We wszystkich tych produktach ważne miejsce odgrywa olejek roucou z nasion arnoty właściwej. Od włosów się jednak zaczęło, i to im poświęcimy poniższe porównanie produktów.

Włosowe propozycje od Davines

Najpopularniejsza seria produktów to Davines OI. Jej sukces opiera się przede wszystkim na składniku, którego nie znajdziemy w żadnych innych produktach do włosów. O czym mowa? Sekretny składnik to olej roucou – jeszcze niezbyt popularnych, o bardzo ciekawych właściwościach. Davines wykorzystuje olejek roucou w sześciu swoich produktach do włosów.

  1. Davines OI All in One Milk – mleczko odżywcze do włosów
  2. Davines OI OIL Absolute Beautifying Potion – olejek do włosów
  3. Davines OI Shampoo – szampon do włosów każdego rodzaju
  4. Davines OI Conditioner – odżywka do włosów każdego rodzaju
  5. Davines OI Absolute Colour Gloss – serum nabłyszczające do włosów
  6. Davines OI Absolute Hydration – lotion nawilżający do włosów

Olej roucou

Czemu olej roucou znalazł miejsce w tak wielu propozycjach od marki Davines? Olejek roucou to kluczowy składnik wszystkich kosmetyków do pielęgnacji włosów nie bez powodu. Naturalnie olej roucou pozyskiwany jest z amazońskiego drzewa Bixa Orellana, które znane jest również pod nazwą Annato. To roślina, która pod względem zawartości beta-karotenów przewyższa nawet rodzimą marchewkę. Do tego zawiera mnóstwo witamin i kwasu elagowego.

To dlatego olej roucou:

  • odbudowuje strukturę włosów, wzmacnia je i odżywia,
  • przyspiesza porost i powoduje pojawienie się baby hair,
  • ogranicza niszczenie komórek pod wpływem UV lub wolnych rodników,
  • uelastycznia i ogranicza skutki starzenia się widoczne na włosach.