farbowanie rzęs

Poranna bitwa z maskarą często kończy się dla nas porażką. Zaspana ręka nie zawsze trafia tam, gdzie powinna, co kończy się rozmazanym na powiece tuszem. Szybko nałożony produkt osypuje się pod okiem, a pośpiech wróży co najwyżej efekt pajęczych nóżek. Polecane rozwiązanie tego problemu to farbowanie rzęs. Poznaj wady i zalety tego rozwiązania.

Nie chcemy wierzyć, kiedy ktoś mówi nam, że nasza samoocena uzależniona jest również od wyglądu. Przecież można być szczęśliwym i zadowolonym z siebie, nawet jeśli nie mamy perfekcyjnego makijażu i kruczoczarnych, wyrazistych rzęs. Można. Pamiętaj jednak, że za każdym wyjściem od fryzjera lub kosmetyczki czujesz się piękniej i po prostu lepiej ze sobą. To oznacza, że wystarczy farbowanie rzęs, aby nasza pewność siebie wzrosła. Zwłaszcza gdy na codzienne tuszowanie rzęs zwyczajnie nie starcza nam już czasu.

NA CZYM POLEGA FARBOWANIE RZĘS?

Coraz częściej stawiamy na zabiegi, które wykonuje się raz na kilka miesięcy. Codzienny makijaż zastępujemy tym, którego nie musimy zmywać. Permanentne tuszowanie rzęs to nic innego jak kolejna z metod upiększania naszej twarzy. Jej efektem mają być wyraziste, podkreślone rzęsy. To metoda, która często bywa mylona z przedłużaniem rzęs lub henną. Warto to wyjaśnić.

Farbowanie rzęs a henna

Bardzo często, kiedy chcemy podkreślić kolor naszych rzęs używamy henny. To całkowicie naturalna farbka, która niestety zmywa się bardzo szybko. Codzienny demakijaż okolic oczu sprawia, że efekt podkreślonych henną rzęs może nie utrzymać się nawet tygodnia. Permanentne tuszowanie to metoda, w której barwnik wnika głębiej w strukturę włosków i utrzymuje się na nich dłużej. Przyciemnione rzęsy utrzymują swój kolor nawet do 6-8 tygodni.

Farbowanie rzęs a przedłużanie

Równie często permanentne rzęsy myli się z tymi przedłużonymi lub zagęszczonymi, mimo że wszystkie te zabiegi polegają na czymś zupełnie innym. W przypadku przedłużania długość i gęstość rzęs zmienia się przez doklejenie sztucznych włosków. Kiedy permanentnie tuszujemy rzęsy pracujemy tylko na naturalnych włoskach, zmieniamy ich kolor, nie wydłużamy i nie pogrubiały ich w żaden sposób. Używamy barwnika, a nie syntetycznego kleju.

Jak wygląda zabieg?

Permanentne tuszowanie rzęs to zabieg wykonywany w salonach kosmetycznych. Aby przyciemnić naturalny kolor rzęs, używa się aplikatorów i odpowiednich barwników. Zabieg trwa od 30 do 60 minut, choć może się z różnych powodów przedłużyć. Na zabezpieczone rzęsy nakłada się bazę, a następnie kolejne warstwy trwałej maskary. W trakcie włoski są dokładnie rozczesywane i oczyszczane. Metalowym aplikatorem barwnik nakłada się na włosy przynajmniej kilkukrotnie, aby efekt był głęboki i utrzymywał się jak najdłużej. Farbowanie rzęs przypomina nieco klasyczne tuszowanie rzęs, ale na włoski nakładany jest wodoodporny barwnik i serum rewitalizujące. W zależności od użytego preparatu efekt może być bardzo subtelny albo wyrazisty.

ZALETY FARBOWANIA RZĘS:

 • Zabieg eliminuje konieczność codziennego tuszowania rzęs.
 • Barwniki są wodoodporne, dlatego efekt jest długotrwały.
 • Możemy uzyskać różne efekty, od naturalnego po wyrazisty.
 • Idealny dla osób, które nie umieją lub nie lubią malować rzęs.

WADY FARBOWANIA RZĘS:

 • Tylko przyciemnia rzęsy bez ich podkręcania, wydłużania i pogrubiania.
 • Barwniki mogą powodować reakcje uczuleniowe.
 • Efekt nie jest całkiem trwały, bo utrzymuje się ok. 6 tygodni.
 • Regularne farbowanie rzęs może je osłabiać i niszczyć.
 • Najbardziej zauważalne efekty daje z przedłużaniem rzęs.
 • Rzęsy odbarwiają przez kosmetyki na bazie olejów, wysokie temperatury itp.
 • Na cienkich i krótkich rzęsach efekty są słabo zauważalne.
 • Przynajmniej 48h po zabiegu trzeba unikać kontaktu z wodą.
 • Zabieg nie jest wskazany dla osób z chorobami oczu i skóry, alergiami.
 • Resztki fluidu barwiącego trzeba usunąć po kilku tygodniach.
 • Po pewnym czasie widać jasne odrosty u nasady rzęs.

Niestety wad jest dużo więcej niż zalet. To dlatego farbowanie rzęs nie jest tak często polecane, choć wiele salonów kosmetycznych ma je w swojej ofercie. Nie opłaca się wydawać kwoty znacznie wyższej niż cena dobrej maskary za zabieg, który nie przynosi długotrwałych efektów. Nie ma sensu narażać się na ewentualne skutki uboczne. Zastanów się, jak przyciemnić rzęsy w inny sposób. Nasza propozycja to regularne stosowanie odżywki do rzęs.

ODŻYWKA DO RZĘS VS. FARBOWANIE RZĘS

Co lepszego od permanentnego tuszowania może nam zaoferować odżywka do rzęs?

Po pierwsze kompleksową odmianę wyglądu włosków. Dobra odżywka (np. Nanolash do rzęs i brwi) nie tylko przyciemni i podkreśli naturalny kolor rzęs. Dodatkowo pogrubi je od nasady po końce, przyspieszy ich wzrost, zapewni im elastyczność i blask. Po kilku tygodniach regularnego stosowania odżywki do rzęs można cieszyć się maksymalnie wydłużonymi, podkręconymi i pełnymi objętości rzęsami. Farbowanie rzęs wpływa tylko na ich kolor, a jego efekty utrzymują się dłużej. Odżywka do rzęs Nanolash zapewnia co prawda efekty dopiero po kilku użyciach, ale utrzymują się one nawet do pół roku i dłużej.

Po drugie mniej czasochłonne i kosztowne działanie. Cena jednego opakowania serum do rzęs Nanolash oscyluje wokół takiej samej kwoty, jaką musimy zapłacić za farbowanie rzęs. Ważne jest jednak jedno. Odżywka wystarcza na kilka miesięcy stosowania, a efekt godzinnego zabiegu permanentnego tuszowania znika po kilku tygodniach. Na koloryzację rzęs musimy poświęcić przynajmniej jedno popołudnie co kilka tygodni, a odżywka jest mniej angażująca. Bezbarwny Nanolash nakłada się cienkim pędzelkiem na linię rzęs każdego wieczoru po demakijażu. Robi się to łatwo i szybko, a czynność po kilku dniach wykonuje się już rutynowo i trudno o niej zapomnieć.