jak działa glinka zielona?

Glinka zielona to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do pielęgnacji skóry i włosów. Jest używana przez wiele kobiet, i to z niemałym powodzeniem. Jeżeli chcesz w naturalny sposób zadbać o ciało, to być może zielona glinka jest właśnie dla ciebie. Poznaj jej wszystkie właściwości i zastosowania oraz odkryj pielęgnację z wnętrza Ziemi.

Czym jest zielona glinka?

Zielona glinka jest jedną z najpopularniejszych i najsilniej działających glinek. Pozyskuje się ją ze skał krzemionkowo-aluminiowych, nie zawiera piasku i innych zanieczyszczeń, jest bogata w mnóstwo witamin i minerałów. Stosuje się ją zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Jest polecana w szczególności do pielęgnacji cery łojotokowej, tłustej, trądzikowej, z zaskórnikami. Ma postać zielonego proszku gotowego do rozrobienia o neutralnym zapachu.

Jak działa glinka zielona?

Glinka zielona ma lecznicze i pielęgnacyjne właściwości:

  • leczy trądzik, wrzody i wypryski;
  • ma działanie dezynfekujące, absorpcyjne i gojące;
  • odkaża, wzmacnia i regeneruje skórę;
  • wygładza zmarszczki;
  • oczyszcza skórę;
  • działa przeciwzapalnie i złuszczająco;
  • poprawia krążenie krwi;
  • ma właściwości ściągające;
  • matuje cerę;
  • ujędrnia i wygładza skórę.

Co zawiera glinka zielona?

Zielona glinka bogata jest aż w około 20 minerałów, które pielęgnują skórę i włosy. Są to: krzem, magnez, wapń, fosfor, potas, sód, selen, molibden, cynk, mangan, miedź i żelazo. Ich działanie polega na oczyszczaniu, łagodzeniu, matowieniu, ujędrnianiu i uelastycznianiu cery oraz na wzmacnianiu i odżywianiu skóry głowy i włosów. Zielona glinka zapobiega powstawaniu takich chorób skórnych i niedoskonałości, jak: trądzik, przebarwienia, zaskórniki, nadmierna produkcja sebum.

Jak stosować zieloną glinkę?

Zielona glinka ma szerokie zastosowanie zarówno w pielęgnacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej ciała. Dobrze sprawdzi się do skóry głowy, włosów, na twarz i do picia. Jak zatem stosować zieloną glinkę?

ZASTOSOWANIE ZEWNĘTRZNE

  1. Zielona glinka do skóry głowy i do włosów. Cztery łyżki glinki wymieszaj z 20 ml wody i 10 ml oleju rycynowego. Następnie nałóż na włosy, a po upływie około 20 minut zmyj delikatnym szamponem. Zamiast olejku możesz zastosować jedno żółtko jajka. Taka mieszanka zamknie łuski włosowe, wzmocni końce pasemek, zapewni uczucie ulgi i świeżości, zapobiegnie wypadaniu włosów i będzie działała przeciwłupieżowo.
  2. Zielona glinka na twarz. Maseczka na twarz z zielonej glinki ma wszechstronne zastosowanie. Potrafi złagodzić trądzik, oczyścić pory skóry, zapobiec wydzielaniu się nadmiernej ilości sebum, a nawet wygładzić zmarszczki. Zielona glinka na twarz przywraca skórze naturalne pH, zwęża pory skóry, ujędrnia cerę i działa odżywczo. Taką maskę należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu.
  3. Okłady. Zielona glinka znalazła również zastosowanie w zwalczaniu bólów stawów i przy stłuczeniach. W celu uśmierzenia bólu należy posmarować chore miejsce tak, jakbyśmy nakładali maskę, owinąć mokrym i ciepłym ręcznikiem, a po upływie kilkudziesięciu minut zmyć. Aby wzmocnić działanie takiego glinkowego okładu, można położyć na nim termofor.
  4. Kąpiele i mycie zębów. Zielona glinka świetnie nadaje się do oczyszczania zębów i do zastosowania w kąpieli. Wystarczy do wanny wsypać około 100 gramów glinki i zalać ją ciepłą wodą. Użyta w ten sposób będzie miała działanie odprężające i zwalczające cellulit. Jeżeli chcesz zieloną glinką umyć zęby, to wystarczy, że zanurzysz szczoteczkę w proszku i zastosujesz tak samo, jak pastę.

ZASTOSOWANIE WEWNĘTRZNE

Zielona glinka jest również stosowana wewnętrznie na układ trawienny. Dodatkowo:

  1. działa przeciwbólowo przy zapaleniach i bólach zębów;
  2. łagodzi skutki wysokiego ciśnienia tętniczego;
  3. przyspiesza krzepnięcie krwi;
  4. wzmacnia odporność organizmu;
  5. działa leczniczo w schorzeniach stawów i pęcherza moczowego;
  6. pomaga w otyłości i alergiach.

Jak przyrządzić miksturę z zielonej glinki? Łyżeczkę tego proszku zalewa się szklanką wody, a następnie 30 minut przed jedzeniem wypija się miksturę bez osadu. Jeżeli pojawią się skutki uboczne, picie glinki zielonej należy natychmiast przerwać. Zamiast picia mikstury glinką można też posypać kanapki lub sałatę.