proste fryzury

Masz długie włosy i nudzi cię już to, jak wyglądają? Zamiast robić ostre cięcie, dodaj im pazura pięknym upięciem. Poznaj pomysły na proste fryzury, które zrobisz sama i nie zajmą ci więcej niż 5 minut. Gotowa na zmianę na lepsze?

Wiele kobiet marzy o tym, żeby mieć piękne, długie i gęste włosy. Kiedy daleko nam do ideału, wyobrażamy sobie wszystkie te fryzury, które będziemy mogły przetestować, kiedy już pasma osiągną odpowiednią długość. A kiedy już ją mamy… okazuje się, że robienie upięć jest trudne i czasochłonne, więc cały czas chodzimy z rozpuszczonymi włosami…

Prawda jest taka, że najpiękniejsze są wszystkie te proste upięcia, które wcale nie wymagają dużego nakładu pracy. Nie trzeba mnóstwa spinek i kilogramów utwardzającego całość lakieru – wystarczy pomysł.

Oto pomysły na proste fryzury, które zrobisz w mgnieniu oka!

Fryzura 1. Luźne loki i więcej objętości

Efektowna fryzura to nie zawsze upięcie. Każdy niepoukładany, poczochrany włos będzie wyglądał lepiej, kiedy nadamy mu piękną formę. Wystarczy kilka ruchów lokówką i piękne fale odmienią naszą fryzurę o 180 stopni. Warto pamiętać, że uniesione u nasady i pofalowane włosy mają nawet dwukrotnie więcej objętości i wyglądają oszałamiająco dobrze.

To bardzo prosta fryzura, do której stworzenia nie trzeba mieć specjalnych akcesoriów. Włosy można zakręcić bez lokówki np. za pomocą odpowiednich ruchów prostownicy, wałków, papilotów albo zwiniętych i przewiązanych przez włosy bandanek (sposób na ekoloki).

Fryzura 2. Delikatnie uniesiona kitka

Bardzo kobieca i prosta fryzura to również klasyczna kitka związana nieco powyżej karku. Włosy można zebrać bez wcześniejszego ich stylizowania i pozwolić im ułożyć się naturalnie – dobrym rozwiązaniem jest jednak delikatne zakręcenie ich przed upięciem, ponieważ taka fryzura będzie wyglądała ładniej i będzie miała optycznie więcej objętości.

Dobrym pomysłem jest też wplecenie we włosy ozdoby, która podkreśli miejsce wiązania włosów – może to być kokarda, ozdobna klamra, kwiat albo kultowa bandana (to już kolejne jej zastosowanie).

Fryzura 3. Romantyczne i lekkie upięcie

Kolejna propozycja to fryzura w 5 minut idealna do zwiewnej, letniej sukienki w kwiaty. Nie wymaga dużo czasu, a najlepiej robi się ją na włosach, które były umyte np. dzień wcześniej. Mowa o półkoronie z włosów, czyli zwiniętych w ruloniki pasmach włosów z lewej i prawej strony twarzy spiętych z tyłu głowy. Może brzmi skomplikowanie, ale to bardzo prosta fryzura, z której wykonaniem poradzi sobie każdy.

Wystarczy wziąć pasmo z lewej strony twarzy i skręcić wokół własnej osi, powtórzyć to samo z prawej strony, a następnie oba pasm spiąć ze sobą z tyłu. Miejsce łączenia można ozdobić kokardką, wstążką, spinką albo ozdobną gumką do włosów. To nie tylko prosta, ale też bardzo efektowna i wygodna fryzura – idealna do pracy albo na randkę.

Fryzura 4. Prosty kok francuski

Mogłoby się wydawać, że zrobienie koka to nie lada wyzwanie i rankiem na pewno zabraknie na to czasu. Faktycznie to najtrudniejsza z przedstawionych propozycji, ale nadal prosta fryzura, którą warto wypróbować. Zwłaszcza że francuski, niski kok nad karkiem jest wygodny i wygląda naprawdę elegancko – sprawdzi się nawet na imprezę.

Jak zrobić prosty kok francuski? Najlepiej zacząć od szybkiego zakręcenia włosów lokówką, ale nie jest to konieczne. Potem włosy spinamy w niski kucyk nad karkiem. Obniżamy nieco gumkę, dzielimy włosy nad nią na pół i przekładamy całą kitkę przez środek (jak faworek!). Powtarzamy do momentu aż wszystkie włosy nie schowają się pod upięciem. Na koniec całość zabezpieczamy wsuwkami i lakierem. Gotowe!

Którą z prostych fryzur wybierzesz?