Modne ostatnio szczotkowanie ciała nadal budzi sporo kontrowersji. Pytań jest więcej niż odpowiedzi, a najważniejsze z nich brzmi: czy to w ogóle ma sens? Przed Tobą odpowiedź, która raz na dobre rozwieje wątpliwości dotyczące tego, jakie zalety ma szczotkowanie ciała na sucho.

Dla niektórych szczotkowanie ciała to po prostu przyjemny rytuał. Warto jednak pamiętać, że przede wszystkim jest to zabieg na ciało, który zasłynął ze swoich właściwości prozdrowotnych i upiększających.

Na czym polega szczotkowanie ciała na sucho?

Wiele osób ma problem ze zdefiniowaniem, czy właściwie jest szczotkowania ciała. To proste! Jest o jedna z form masażu, do której wykorzystuje się specjalną szczotkę z naturalnego włosia. Masaż taki wykonuje się ruchem posuwistym – zawsze z dołu do góry w kierunku serca. Na brzuchu można masować okrężnymi ruchami zgodnymi z ruchem wskazówek zegara. Należy dopasować je do swoich potrzeb i wrażliwości na ból, bo nie powinny być ani zbyt mocne, ani za lekkie.

Ważne! Pierwsze próby szczotkowania ciała na sucho mogą być nieprzyjemne, ale warto wytrzymać i nie poddawać się, bo efekty tego prostego domowego zabiegu są naprawdę zaskakujące. O ile wykonujemy go regularnie.

Powody, dla których warto szczotkować ciało

Jakie są zalety szczotkowania ciała na sucho? Jeśli jeszcze tego nie wiesz, koniecznie je poznaj – z pewnością przekonają Cię do zakupu pierwszej szczotki.

1. Szczotkowania ciała jest przyjemnie relaksujące.

Pierwsze zetknięcie skóry ze szczotką może być nieprzyjemne, ale każde kolejne jej użycie jest coraz bardziej relaksujące. Warto doczekać tego momentu, gdy szczotkowanie ciała na sucho przyniesie rozluźnienie mięśnie i odprężenie. Rano doskonale pobudza, a wieczorem relaksuje po ciężkim dniu i przygotowuje skórę na ulubione kosmetyki do pielęgnacji: balsamy lub oleje.

2. Wspomaga złuszczanie martwego naskórka.

Skóra po szczotkowaniu ciała na sucho jest niezwykle gładka i miękka, co potwierdzają wszystkie osoby, które wypróbowały tę metodę. Nic dziwnego. Włosie szczotki działa jak drobiny złuszczające w peelingu. Usuwa martwy naskórek nagromadzony na powierzchni skóry, wygładza ją i uelastycznia.

3. Pomaga w walce z cellulitem i rozstępami.

Poza tym masaż szczotką (jak każdy inny dobrze wykonany masaż) pobudza krążenie krwi i limfy, dzięki czemu skóra zyskuje lepszy kolor i więcej składników odżywczych, jest zrewitalizowana, a do tego staje się bardziej elastyczna, jędrna i napięta. Szczotkowanie ciała na sucho jest więc prostym sposobem na pozbycie się problemów takich jak cellulit czy rozstępy.

4. Regularne szczotkowanie to świetny detoks.

Mało znana zaleta szczotkowania ciała na sucho to również działanie oczyszczające tego zabiegu. Masaż poprawia krążenie limfy, a – jak wiadomo – jej odpowiedni przepływ oznacza szybsze oczyszczanie organizmu z toksyn. Wykonując masaż ciała szczotką codziennie, wzmacniamy też odporność.

5. Niweluje też wrastanie włosków po depilacji.

Ta informacja ucieszy wszystkie te panie, które mają problem z wrastającymi po depilacji włoskami. Masaż ciała szczotką na sucho wygładza skórę, złuszcza martwy naskórek i zapobiega wrastaniu włosków. Koniec z bólem i dyskomfortem po depilacji, choć warto pamiętać o unikaniu szczotkowania, gdy mamy mocno podrażnioną lub poranioną skórę.