oczyszczanie twarzy

Aby dobrze oczyścić skórę po zimie często decydujemy się na zabieg w salonie kosmetycznym. Jeśli i Ty o tym myślisz i zastanawiasz się, na który z nich wybrać – sprawdź, na czym polega każdy z nich. Oto lista najlepszych zabiegów oczyszczających twarz. Czy są bolesne? Jakie są efekty oczyszczania twarzy u kosmetyczki?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – dla kogo?

Z oczyszczania twarzy u kosmetyczki najchętniej korzystają osoby, które zmagają się z cerą tłustą czy trądzikową, poniewaz jest ona uciążliwa w pielęgnacji i aby był dokładnie oczyszczona wymaga interwencji profesjonalisty. Ze specjalistycznych zabiegów oczyszczających mogą skorzystać również osoby z cerą suchą, wrażliwą, a nawet naczynkową.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Na czym polega dany zabieg?

Manualne oczyszczanie twarzy

Zabieg polega na ręcznym, profesjonalnym usunięciu zaskórników. Najpierw kosmetyczna wykona dokładny demakijaż twarzy, a następnie peeling, aby usunąć warstwę zrogowaciałego naskórka. Kolejny krok to nałożenie na skórę na kilkanaście minut specjalnego preparatu o działaniu rozmiękczającym. Kosmetyczka kieruje na twarz strumień pary, która rozszerza pory oraz wzmacnia działanie preparatu, po czym usuwa zalegającą w porach treść poprzez uciskanie palcami w jednorazowych rękawiczkach. Po usunięciu zaskórników, na buzię nałożony zostaje krem lub maska o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym. Ostatnim etapem zabiegu jest aplikacja odpowiedniego kremu ochronnego dostosowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg jest przeznaczony dla każdego typu cery, poza naczynkowa, dla której jest on zbyt inwazyjny.

Oczyszczanie twarzy – hydrabrazja

Hydrabrazja, określana jest inaczej  mikrodermabrazją wodną. Jak wskazuje nazwa jest to zabieg oczyszczający z użyciem wody. Pierwszym etapem zabiegu jest oczyszczenie skóry z zalegającego łoju i zaskórników przez działanie podciśnienia: specjalne urządzenie zasysa skórę i pozbywa jej wszelkich zalegających w niej toksyn, wągrów i czopów zatykających pory.

Następnie wykonuje się mikrodermabrazję wodną: złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o grubości  dostosowanej do rodzaju i kondycji skóry.

Woda stosowana w zabiegu chłodzi skórę, łagodzi dyskomfort towarzyszący złuszczaniu i oczywiście doskonale nawilża. Hydrabrazja nie jest przeznaczona dla skóry naczynkowej i nadwrażliwej.

Oczyszczanie twarzy – mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja, wciąż jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej działających na skórę (pobudzających ją do regeneracji) zabiegów kosmetycznych. Nazywana także mikro peelingiem kontrolowanym, polega na łagodnym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu. Stan skóry i stopień ścierania ocenia i kontroluje kosmetyczka. Mikrodermabrazję wykonuje się za pomocą diamentowych głowic i z wykorzystaniem próżni zasysającej. Mikrodermabrazja doskonale oczyszcza skórę z zaskórników i martwych komórek. Ma kilka form i rodzajów, jedną z najlepszych, najchętniej stosowanych jest właśnie mikrodermabrazja diamentowa.

Oczyszczanie twarzy – laser IPL

Laser jest już nieco bardziej zaawansowanym zabiegiem, który doskonale wspiera skórę w kompleksowym leczeniu trądziku . Po mikrodermabrazji wykonuje się silny zabieg antybakteryjny laserem IPL – to właśnie on zapobiega tworzeniu się nowych stanów zapalnych. Na dokładnie oczyszczoną skórę kosmetyczka nakłada zawartość specjalnie dobranej do potrzeb cery trądzikowej ampułki (serum), i wprowadza ją w głąb skóry za pomocą promieniowania lasera.

Oczyszczanie twarzy – peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to idealne rozwiązanie dla cery wrażliwej, choć oczywiście z jego dobrodziejstw może skorzystać każdy. Peeling kawitacyjny jest bardzo skuteczny i jako nieliczny tak dobrze poradzi sobie z wągrami i krostkami. To inaczej peeling ultradźwiękowy, a jego celem jest dokładne oczyszczenie cery i złuszczenie martwego naskórka. Pierwszym etap to nawilżenie skóry i nałożenie odpowiedniego serum Następnie kosmetyczka sięga po urządzenie, które wytwarza ultradźwięki.  Zabieg kończy się mikromasażem lub nałożeniem maseczki nawilżającej.