Cellulit jest postrzegany jako choroba cywilizacyjna. Jego powstawaniu sprzyja między innymi brak ruchu i siedzący tryb życia, nadmiar cukru i soli w diecie oraz nałogowe palenie papierosów. Z cellulitem można walczyć na wiele sposobów. Najskuteczniejszym z nich są zabiegi antycellulitowe. Poznaj te najpopularniejsze.
Profesjonalne zabiegi antycellulitowe
Endermologia
To masaż skóry, który wykonuje się za pomocą specjalnej głowicy z wałeczkami. W przestrzeni między wałkami powstaje na przemian podciśnienie i nadciśnienie. Zmiana ciśnień i ruch wałeczków powodują zasysanie skóry, a tym samym ją masują. Endermologia poprawia krążenie i zmniejsza cellulit.
Mezoterapia
polega na wstrzykiwaniu płytko pod skórę mieszaniny dwóch substancji. Pierwsza z nich to wyciągi o właściwościach poprawiających mikrokrążenie, takie jak rutyna lub ekstrakt z nostrzyka. Druga to substancje, które przyspieszają spalanie tłuszczu, na przykład kofeina lub karnityna.
Drenaż limfatyczny
To masaż wykonywany ręcznie lub za pomocą odpowiedniego aparatu. Poprawia krążenie krwi, wspomaga odprowadzenie nadmiaru wody z tkanek i likwiduje obrzęki.
Body wrap
polega na pokryciu skóry preparatem pobudzającym krążenie i przyspieszającym spalanie tłuszczu, owinięciu ciała folią i przykryciu go kocem – zwykłym lub elektrycznym. Ciepło sprawia, że składniki preparatu lepiej wnikają w skórę. Body wrap zmniejsza obrzęki i przyspiesza metabolizm skóry.
Laser na podczerwień Revitalase 12 Twin
Zabieg polega na wodzeniu końcówką lasera po partiach skóry pokrytych cellulitem. Promienie wnikają w tkankę tłuszczową i przyspieszają metabolizm. W efekcie limfa i krew krążą szybciej, a obrzęki znikają.
Karboksyraterapia
polega na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla, który rozbija tkankę tłuszczową. Karboksyraterapia poprawia mikrokrążenie i powoduje szybsze spalanie tłuszczu.
Ultradźwięki
są emitowane przez specjalną sondę, którą lekarz lub kosmetyczka przesuwa po skórze. Ultradźwięki poprawiają metabolizm i rozbijają tkankę tłuszczową.
Ręczny masaż antycellulitowy
polega na ugniataniu i uciskaniu skóry. Masaż stymuluje krążenie w naczynkach krwionośnych, ogranicza zastoje limfy i ułatwia usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii.
Cellulipoliza
wykorzystuje działanie prądu o słabym natężeniu. Polega na wkłuciu w skórę dwóch igieł i przepuszczaniu między nimi prądu, który ma za zadanie rozszerzenie naczynek i poprawienie przemiany materii.
Dodaj komentarz