Bańka chińska to typ masażera antycellulitowego. Na czym polega masaż bańką chińską, jaki jest jego przebieg i jakie efekty daje?
Na czym polega masaż bańką chińską?
Ten masaż antycellulitowy opiera się na prawidłach starożytnej medycyny chińskiej i odbywa się z wykorzystaniem podciśnienia. Polega na zassaniu skóry i tkanek w celu kolejno usprawnienia mikrokrążenia, przyspieszenia procesu lipolizy i wreszcie rozbicia tkanki tłuszczowej. W dodatku masaż bańką chińską działa ujędrniająco i detoksykująco, a tym samym modeluje sylwetkę.
Bańki chińskie są wykonane z gumy i mogą mieć różny rozmiar w zależności od partii skóry, do której są stosowane.
Masaż bańką chińską ‒ przebieg
Najpierw masażysta nakłada na skórę klientki oliwkę, która sprawi, że gumowe bańki łatwiej przesuwają się po jej powierzchni. Bańkę umieszcza się na skórze po wyciśnięciu z niej powietrza ‒ w ten sposób wytwarza się podciśnienie, które zasysa do wnętrza bańki skórę pokrytą cellulitem i znajdujące się pod nią tkanki. Masażysta wykonuje ruchy na przemian przeciągłe wzdłuż skóry i okrężne ku węzłom chłonnym, które trwają około trzech minut. Po tym czasie dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, dotlenienia skóry i przyspieszenia wchłaniania dobroczynnych substancji znajdujących się w oliwce (oliwka jest aplikowana na skórę przed masażem, w trakcie zabiegu i już po wszystkim). Ponadto masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i innych płynów ustrojowych oraz ułatwia usuwanie z organizmu głównych przyczyn cellulitu, czyli toksyn i produktów przemiany materii.
Masaż bańką chińską ‒ efekty
Jeden godzinny masaż owocuje zniwelowaniem, a nawet zlikwidowaniem cellulitu i zmniejszeniem obwodu poddanych mu partii ciała. Z kolei zabieg systematycznie powtarzany wysmukla sylwetkę i ujędrnia skórę. Dla możliwie najlepszych efektów masaż bańką chińską należy wykonywać w ramach serii zabiegów ‒ optymalnie dwunastu, trzynastu ‒ w odstępach trzydniowych lub rzadszych.
Masaż bańką chińską ‒ przeciwwskazania
Antycellulitowy masaż bańką chińską nie może być wykonywany w przypadku ciąży, menstruacji i żylaków, a także następujących chorób i stanów przewlekłych:
- padaczka,
- stwardnienie rozsiane (tylko w przypadku nowego rzutu choroby),
- hemofilia,
- cera naczynkowa
i przejściowych:
- choroby nowotworowe i zakaźne,
- syndrom odstawienia alkoholu lub narkotyków,
- stany zapalne skóry i przerwanie ciągłości skóry,
- gorączka.
Dodaj komentarz