witamina c w kosmetykach

Witamina C jest doskonała w stanach przeziębienia, ważną witaminą. Jest też często stosowana w pielęgnacji skóry… ale właściwie dlaczego? Czy wiesz, dlaczego ta cenna witamina jest okrzyknięta królową pielęgnacji, a dobre serum z witaminą C to inwestycja w piękną i młodą skórę, która przez lata zachwyca „jakością”? Chcesz mieć skórę bez skazy? Poznaj 7 zaskakujących faktów, których nie wiesz o witaminie C.

1. Witamina C leczy… trądzik!

Problem trądziku dotyka obecnie nie tylko kobiet młodych, ale też tych o dojrzałej skórze. Jeśli i Ty masz problemy z niedoskonałościami i próbowałaś już wielu substancji, które niestety wysuszają skórę, zamiast ją leczyć – sięgnij po dobre serum z witaminą C! Taka kuracja nie tylko pozwoli Ci pozbyć się krostek w szybkim czasie, to jeszcze dodatkowo wyleczy wszelkie zmiany potrądzikowe i przebarwienia z nimi związane. Witamina C rozjaśnia skórę, pomaga zwalczyć trądzik i działa przeciwzapalnie.

2. Witamina C jest idealna dla skóry w każdym wieku

Znana ze swoich właściwości rozjaśniających i nawilżających witamina C działa doskonale na cerę i zaleca się ją już osobom po 20 roku życia, jednak ogromny potencjał odmładzający sprawia, że po witaminę C sięgają również kobiety o cerze dojrzałej: spłyca zmarszczki, wyrównuje koloryt, rozświetla, poprawia elastyczność i jędrność skóry.

3. Witamina C jest… mocarna i delikatna zarazem

Witamina C zaskakuje tym, że przy całej swej sile i potencjale antyoksydacyjnym, jest jednocześnie tak delikatna, bo nietrwała. Zadziwia, że można być tak pełnym paradoksów, ale w przypadku witaminy C tak właśnie jest. Czysta postać witaminy C (kwas L-askorbinowy) jest nietrwała: wrażliwa na światło i temperaturę, szybko ulega utlenianiu i traci właściwości, przez co oddziałuje głównie w naskórku.

4. Nie każda forma witaminy C działa tak samo

Ponieważ najpowszechniejsza forma witaminy C, czyli omawiany wcześniej kwas L-askorbinowy jest bardzo nietrwała, W kosmetykach stosuje się często pochodne witaminy C, aby w pełni wykorzystać jej genialny potencjał pielęgnacyjny. Form witaminy C jest kilka, ale najstabilniejsza i najlepszą z nich jest etylowany kwas askorbinowy. Został on okrzyknięty nową generacją witaminy C i często stosuje się go w produktach o najwyższej jakości. To najdroższa forma witaminy C, ale zarazem najlepsza i najskuteczniejsza, która daje doskonałe efekty.

5. Witamina C najlepiej działa w formie serum

Ponieważ jej „konikiem” są wewnętrzne partie skóry, a antyoksydacyjne działanie oraz zdolność do syntezy kolagenu wymusza na witaminie C, aby działała w głębszych partiach skóry. Aby ją tam dostarczyć, należy użyć dobrego nośnika, który ją przetransportuje tak, by witamina nie straciła swoich właściwości. Najdoskonalszą formą podania witaminy C na skórę jest serum, To lekki kosmetyk, który ma za zadanie penetrować skórę i wnikać pod powierzchnię, dlatego ma zmasowaną ilość składników aktywnych. Serum z witaminą C jest jednym z najważniejszych produktów kosmetycznych, które powinna mieć w łazience każda świadoma pielęgnacji kobieta.

6. Witamina C to najsilniejszy, odmładzający antyoksydant

Potencjał atyoksydacyjny witaminy C po dziś dzień zaskakuje kosmetologów i laborantów. Jest specjalistką od wymiatania wolnych rodników, doskonale wspiera procesy odnowy komórkowej i chroni nas przed stresem oksydacyjnym, dzięki czemu możemy uniknąć wielu chorób skry i zaburzeń w funkcjonowaniu naskórka oraz cofnąć zegar biologiczny skóry o kilka lat, zatrzymując procesy starzenia.

7. Witamina C daje efekty już po kilku użyciach

Bardzo lubimy kosmetyki, które nie dają długo czekać na efekty. Tak właśnie jest z witaminą C – niektóre swe właściwości ujawnia od razy i dlatego już po kilku użyciach Twoja skóra ma szansę stać się promienna, rozjaśniona, sprężysta i wypoczęta. Znika zmęczenie i szarość skóry, a Ty wyglądasz na wypoczętą, pełną energii i witalności. Wystarczy, że włączysz do swojej codziennej pielęgnacji dobre serum z witaminą C.

8. Witamina C wzmacnia ochronę przeciwsłoneczną

To ważny aspekt pielęgnacji, choć wciąż lekceważony przez wiele z nas. Promieniowanie UVA i UVB to największy wróg skóry. Nie tylko działa kancerogennie, ale również przyczynia się do szybkiego starzenia się skóry, powoduje zmarszczki, przebarwienia i przesuszenie oraz podrażnienia naskórka. Bezpowrotnie niszczy zasoby kolagenu i włókna podporowe skóry, czyniąc ją coraz mniej zdolną do regeneracji. Dlatego niezwykle istotne jest to, że witamina C wzmacnia ochronę przeciwsłoneczną i jest idealnym składnikiem pod kremy z filtrem. Stosuj ją w formie serum, aby zachować przez długie lata młoda i jędrną skórę bez zmarszczek.