Długie, gęste, mocne. Każda z nas chciałaby mieć takie włosy. Jeżeli nie możesz pochwalić się taką fryzurą, to wypróbuj kilka sprawdzonych metod polecanych przez włosomaniaczki. Wcierki, odżywki, suplementy diety, a nawet masaż mogą okazać się pomocne.

Sposób numer jeden: mycie włosów głową w dół

Podczas takiego mycia do skóry głowy napływa więcej krwi. Dzięki temu cebulki włosowe i włosy są lepiej dotlenione, odżywione i wzmocnione. Składniki zawarte w kosmetykach o wiele szybciej i lepiej wchłoną się i wypielęgnują pasemka. Co więcej, podczas mycia głowy w takiej pozycji masz swobodniejszy dostęp do skóry. Ten sposób pielęgnacji nazywa się inwersją.

Sposób numer dwa: kosmetyki

W pielęgnacji włosów i skóry głowy świetnie sprawdzają się wcierki, szampony, maseczki i olejki. Masowanie skalpu podczas aplikowania tych kosmetyków poprawia cyrkulację krwi, odżywia cebulki włosowe i zapobiega wypadaniu włosów. W składach produktów przyspieszających wzrost powinny znaleźć się między innymi: kozieradka, łopian, olejek rozmarynowy, pokrzywa, skrzyp, olejek rycynowy, witaminy.

Sposób numer trzy: dieta

Spożywanie odpowiednio zbilansowanych produktów, bogatych w odpowiednie składniki odżywcze może przyspieszyć porost włosów i wypielęgnować skórę głowy. Zaleca się, aby wypijać ziołowe herbaty, napar z siemienia lnianego, przyjmować witaminę B i drożdże. Jeżeli naprawdę zależy ci na spektakularnych efektach, to taką wspomagającą kurację powinnaś stosować przez około trzy miesiące.

Sposób numer cztery: niestandardowe metody

Czy maść końska i olej musztardowy mogą przyspieszyć wzrost włosów? Okazuje się, że tak. Te dwa produkty stymulują cebulki włosowe, dzięki czemu wzrost włosów jest szybszy. Oczywiście przed kuracją zrób próbę uczuleniową.

Mimo że ta metoda nie przyspiesza wzrostu włosów, to sprawia, że cała fryzura jest piękniejsza i bardziej zadbana. O czym mowa? Chodzi o podcinanie końcówek włosów i zrezygnowanie z cieniowania. Zniszczenia z końców pasemek „przemieszczają się” w kierunku głowy. Skutek? Suche, rozdwojone, zniszczone i puszące się włosy.