Manicure hybrydowy to jedna z najczęściej wybieranych metod stylizacji paznokci. Zapewnia trwały i naturalny efekt, a do tego utrzymuje się przez około trzy tygodnie. Czy to manicure idealny? Niestety nie do końca. Dlaczego?

Popularność manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy łączy klasyczny sposób stylizacji paznokci ze stylizacją żelową. Zastosowanie tej metody zmniejsza do minimum wady klasycznego i żelowego manicure. Dlaczego jest tak popularny? Otóż manicure hybrydowy:

  • jest szybki i trwały,
  • nie ingeruje w naturalną płytkę paznokci,
  • chroni płytkę paznokcia przed uszkodzeniami,
  • daje bardzo naturalny efekt,
  • jest go łatwo usunąć,
  • daje możliwość zdobienia płytki paznokcia na wiele sposobów.

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Niektórzy twierdzą, że manicure hybrydowy niszczy płytkę paznokcia. Czy to rzeczywiście prawda? Otóż poprawnie nałożony i zdjęty manicure nie może uszkodzić lub osłabić paznokci. Negatywne opinie na temat hybryd biorą się stąd, że w niektórych salonach kosmetycznych zabieg ten nie jest prawidłowo wykonany. Co gorsza, część osób samodzielnie próbuje zdjąć hybrydę.

Jak wygląda bezpieczny zabieg hybrydowego manicure?

  1. Przygotowanie płytki paznokcia – należy zrobić to bardzo ostrożnie i delikatnie. Aby założyć hybrydy, trzeba zmatowić paznokcie, a nie spiłować ich wierzchnią część. W przeciwnym wypadku podczas zdejmowania hybryd zostanie uszkodzony naturalny paznokieć.
  2. Odbudowa płytki – w tym celu stosuje się specjalne preparaty, które: zabezpieczają płytkę przed uszkodzeniami, zmniejszają ryzyko powstawania przebarwień, regenerują paznokcie, zwiększają trwałość manicure, wygładzają płytkę i poprawiają jej kolor.
  3. Produkty o wysokiej jakości – do manicure hybrydowego powinno używać się odpowiednich kosmetyków. Lakiery, primery i topy powinny minimalizować ryzyko uszkodzenia płytki paznokcia i zawierać odżywcze składniki.
  4. Zdejmowanie hybrydy – nie wolno samodzielnie zdejmować, zrywać lub piłować hybryd. Takie działania prowadzą do osłabienia paznokci. Hybrydę wystarczy namoczyć w acetonie, a potem delikatnie spiłować. Dla zabezpieczenia paznokci można zaaplikować odżywkę.