jak dobrać makijaż do okularów

Nosisz okulary i nie wiesz, jak się umalować? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci dobrać makijaż do okularów.

Wskazówka pierwsza

Oczywiście, dobrze dobrany podkład, korektor i puder to podstawa każdego makijażu. Kiedy kupujesz te kosmetyki, zawsze sprawdzaj ich kolor na skórze twarzy, a nie dłoni, jak wiele kobiet to czyni. Odcień podkładu, korektora i pudru powinny być o ton lub dwa jaśniejsze od naszego naturalnego koloru karnacji. Tylko tak dobrane produkty pozwolą stworzyć ci profesjonalny makijaż, zatuszować ewentualne niedoskonałości i podkreślić to, że nosisz okulary.

Wskazówka druga

Do wykonania makijażu oczu używaj neutralnych barw. Jeśli nosisz okulary z ciemnymi oprawkami, ciemne cienie do powiek mogłyby zmniejszyć twoje oczy i sprawić, że stałyby się całkowicie niewidoczne. Ciemniejsze barwy cieni możesz użyć w załamaniu powieki i w zewnętrznych kącikach oczu. Doda to twoim oczom głębi i elegancji. Pod oczy koniecznie nałóż korekto lub rozświetlacz.

Wskazówka trzecia

Kończąc makijaż, wytuszuj rzęsy. Oczywiście nie przesadzaj z ilością maskary. Twoje rzęsy powinny być lekko wydłużone i podkręcone, a także – jeśli wybierzesz odpowiedni tusz z właściwie wyprofilowaną szczoteczką i równomiernie rozłożonym włosiem – rozczesane i rozdzielone. Tusz nie powinien osypywać się na skórę pod oczami i odbijać na powiekach – mogłoby się wtedy zdawać, że okulary są brudne.

Wskazówka czwarta

Narysuj kreskę czarną kredką lub eyelinerem. Podkreśli ona kształt twojego oka, powiększy je i sprawi, że bezie lepiej widoczne zza okularów. Grubość kreski dobierz do grubości oprawek: gruba kreska do większych oprawek, delikatna kreska do cienkich oprawek.

Wskazówka piąta

Pamiętaj o brwiach. Podkreśli ich kształt i kolor. Musisz tak wyregulować brwi, żeby pasowały do twojej twarzy i oczu oraz do oprawek.