jak przedłużyć trwałość opalenizny

Jak przedłużyć trwałość opalenizny? To pytanie zadają sobie wszyscy ci, którzy pięknie się opalili i chcieliby utrzymać ten efekt jak najdłużej. O tym, jak przedłużyć trwałość opalenizny, należy zacząć myśleć długo przed rozpoczęciem kąpieli słonecznych. Dlaczego? Ponieważ skórę trzeba do opalania odpowiednio przygotować. Równie ważna jest pielęgnacja skóry po opalaniu, którą zapewnią nam kosmetyki utrwalające opaleniznę.

Jak przedłużyć trwałość opalenizny?

 • Peeling przed opalaniem i po opalaniu
  Kilka dni przed rozpoczęciem kąpieli słonecznych warto wykonać peeling całego ciała, który pomoże usunąć zrogowaciały naskórek. Dzięki temu opalenizna równomiernie utrwali się na wygładzonych warstwach skóry i dłużej się utrzyma. Peeling warto zastosować także po opalaniu. Słońce opala również głębsze warstwy skóry, dlatego usunięcie martwych komórek naskórka odsłoni świeższą i naturalniejszą opaleniznę.
 • Krem z filtrem wklepuj zamiast wcierać
  Podczas opalania aplikuj krem z filtrem 20-30 lub 50 w przypadku skóry wrażliwej. Rób to co 2 godziny. Zaniedbanie tego kroku prowadzi do oparzenia skóry i powstania białych śladów na ciele. Równie ważny jest sposób aplikacji kremu. Preparaty zawierające filtr przeciwsłoneczny powinny być wklepywane lub rozprowadzane na skórze delikatnymi, kolistymi ruchami.
 • Intensywne nawilżanie skóry
  Słońce i kąpiele w słonej wodzie wysuszają skórę. Aby temu zapobiec, po każdej kąpieli słonecznej należy używać kremów intensywnie regenerujących skórę. Skórę warto nawilżać również od środka, to znaczy spożywać minimum 2 litry płynów dziennie.
 • Letni prysznic zamiast gorącej kąpieli
  Gorąca woda podrażnia naruszony przez słońce naskórek, dlatego równolegle ze stosowaniem kąpieli słonecznych gorącą kąpiel zastąp letnim prysznicem. Podrażnieniu skóry sprzyja palenie papierosów i picie alkoholu. Używki sprawiają, że opalenizna jest mniej trwała, a skóra staje się szara i matowa.

Kosmetyki utrwalające opaleniznę: samoopalacze, balsamy i pudry brązujące

Samoopalacz nałożony na opaloną skórę utrwali i wyrówna opaleniznę. Balsamy brązujące zawierają barwniki podobne do tych, które znajdują się w samoopalaczach, ale działanie tych pierwszych jest mniej intensywne. Dzięki temu balsamy brązujące dają możliwość kontroli intensywności opalenizny i ożywienia koloru skóry. Z kolei świecące pigmenty zawarte w pudrach brązujących nadadzą skórze promienny i zdrowy wygląd.