pielęgnacja włosów zimą

Zima zbliża się wielkimi krokami. Mróz, wiatr, śnieg i niskie temperatury dadzą się we znaki naszym włosom. Jeśli chcesz zachować zdrowe i lśniące włosy przez cały rok pamiętaj o kilku podstawowych zasadach.

Ciepła czapka to podstawa. Nakrycie głowy chroni przed mroźnymi temperaturami skórę głowy, włosy i cebulki włosów. Dodatkowo ogrzeje skórę głowy przed porywistym zimowym wiatrem. Wychodzenie na zewnątrz bez czapki i fundowanie włosom zmian temperatury spowodować może łuszczenie się i przetłuszczanie skóry głowy. Pamiętaj, by założyć czapkę wykonaną z naturalnego materiału, na przykład wełny, lub delikatnych materiałów niesyntetycznych.

Dokładna pielęgnacja włosów to podstawa. Do tego zabiegu używaj nawilżających szamponów, odżywek i maseczek. Wybieraj te, które zawierają naturalne składniki. Możesz zrobić również lekki peeling skóry głowy. Do niewielkiej ilości swojego ulubionego szamponu dosyp trochę cukru. Nie stosuj soli, ponieważ nie rozpuści się ona w wodzie tak dokładnie jak cukier; sól może podrażnić skórę głowy, a jej część – pozostać między włosami.

Wysusz dokładnie włosy. Zimowy spacer z mokrą głową to prosty sposób na przeziębienie. Woda, która zostanie na włosach, zamarznie i zniszczy włosy od środka. Jednak używanie suszarek, prostownic i innych przyrządów, przy których ustawiamy wysoką temperaturę, może dodatkowo przesuszyć włosy. Pamiętaj wtedy o nawilżaniu. Przydatny będzie olej arganowy, który dodatkowo odmładza. Używaj również preparatów lub suplementów diety, w składzie których znajdują: się wyciąg z wiesiołka, witaminy A i E oraz aloes. Jeśli chcesz dodać włosom blasku, zastosuj jedwab do włosów lub inne lekkie produkty nabłyszczające.

Włosy zimą często elektryzują się. Sterczą i jeżą się, gdy zdejmiesz czapkę, golf lub szalik. Rozwiąż ten problem, używając produktu antystatycznego do ubrań lub większej ilości płynu do płukania. Możesz po prostu nakremowanymi lub wilgotnymi dłońmi przeczesać włosy. Do rozczesywania włosów stosuj szczotki z naturalnego włosia.