Warto stosować płukanki do włosów. Najczęściej wybieramy zakwaszające, dzięki którym pasma wyglądają jak po zabiegu laminacji u profesjonalisty. Domykają łuski, a kosmyki wyglądają zdrowo i są w dobrej kondycji. Na rynku kosmetycznym istnieją również kolorowe płukanki: srebrne, fioletowe, niebieskie i różowe. Jak działają i kiedy po nie sięgać?

Każda płukanka do włosów ma inne zastosowanie. Wszystko zależy od składu, który decyduje o działaniu kosmetyku. W zależności od składników aktywnych konkretna płukanka nadaje się do różnych typów i rodzajów włosów.

Kolorowe płukanki do włosów – jak działają?

Płukanki mają na celu wygładzenie pasm po myciu. W drogeriach kosmetycznych istnieją również płukanki, których kolor ma naprawdę duże znaczenie. To składniki pielęgnujące, które idą w parze z barwnikami i przeznaczone są do różnych typów pasm.

Kolorowe płukanki stworzone są z myślą o pielęgnacji farbowanych włosów i danym kolorze. Dbają o to, by kosmyki zachowały swój kolor na długi czas, zapobiegając jego wypłowieniu. Kompleksowo dbają o kolor już podczas spłukiwania. Dana barwa ma ogromne znaczenie, więc z tego artykułu dowiesz się, jaką płukankę wybrać i kiedy.

Płukanki do włosów – jaką wybrać?

SREBRNA PŁUKANKA DO WŁOSÓW

Nadaje się do włosów farbowanych na blond, ponieważ pomaga pozbyć się żółtego odcienia. Jasnym włosom natomiast dodaje pięknego, błyszczącego, srebrzystego wykończenia. To chłodne wykończenie dla jasnych włosów.

NIEBIESKA PŁUKANKA DO WŁOSÓW

Sprawdza się u szatynek, które nie chcą mieć rudego czy miedzianego odcienia pasm. Jeżeli ciemne włosy nabierają ciepłego odcienia po delikatnym rozjaśnieniu przez promienie słoneczne latem, warto sięgnąć po niebieską płukankę.

RÓŻOWA PŁUKANKA DO WŁOSÓW

Dodaje pasmom świeżości, zwłaszcza w okresie letnim. Nadaje jasnym włosom przyjemnego, różowego blasku. Można stosować ją również na ciemniejszych kosmykach, ale efekt nie będzie tak spektakularny. To idealna płukanka dla blondynek, jeżeli chcą dodać fryzurze nieco zadziorności.

FIOLETOWA PŁUKANKA DO WŁOSÓW

Jest bardzo popularna, stosowana do pozbycia się żółtej poświaty z włosów. Blondynki stosują ją najchętniej, a barwnik można dodać nawet do ulubionej odżywki, maski czy szamponu.

Która płukanka sprawdzi się najlepiej u Ciebie?