składniki kosmetyczne na wiosnę

Po zimie cera nie jest w najlepszej formie – zmęczona, niedotleniona, sucha i szara. Wraz z witaminami i lipidami traci swój blask i sprężystość, wskutek czego staje się bardziej podatna na podrażnienia. Jest osłabiona mrozem, wiatrem i klimatyzacją, a w konsekwencji wysuszona, zwiotczała i ziemista. Aby temu zapobiec, należy sięgnąć po kosmetyki, które oczyszczą i nawilżą skórę. Oto najlepsze składniki kosmetyczne na wiosnę.

Krok 1. Oczyszczanie, czyli:

  • witamina C i E,
  • zielona herbata,
  • propolis.

Aby skóra mogła przyjąć składniki odżywcze, które zredukują przebarwienia, rozświetlą ją i nadadzą jej jednolity koloryt, należy ją oczyścić. Regenerację po zimie zapewnią kosmetyki bogate w witaminę C i E, które odgrywają istotną rolę w pielęgnacji i leczeniu cery naczynkowej oraz zmian trądzikowych. Te popularne antyoksydanty można stosować profilaktycznie lub leczniczo. Witamina C rozświetla cerę, rozjaśnia przebarwienia oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Przed szkodliwym wpływem wolnych rodników skutecznie chroni też zielona herbata, której silne działanie przeciwutleniające zabezpiecza skórę przed przedwczesnym starzeniem. Witamina E, zwana witaminą młodości, opóźnia procesy starzenia się skóry. Preparaty, które zawierają najlepsze składniki kosmetyczne na wiosnę, najlepiej stosować na noc, kiedy procesy odbudowy komórkowej przebiegają najintensywniej. Dobrym przykładem jest serum o działaniu odżywczo-naprawczym na bazie propolisu, które zredukuje mikrouszkodzenia naskórka i zregeneruje skórę.

Krok 2. Nawilżanie, czyli:

  • aloes,
  • sok z brzozy.

Substancje nawilżające zawarte w kosmetykach mają za zadanie utrzymać wilgoć w naskórku. W tym celu wiążą ją z lipidami, co tworzy na powierzchni naskórka ochronny płaszcz. Jeżeli nie zadbamy o odpowiednie nawilżenie skóry, kuracja oczyszczająca nie przyniesie zadowalających rezultatów z powodu utraty przez skórę kolorytu i jej rogowacenia. Kosmetyki zawierające najlepsze składniki kosmetyczne na wiosnę uzupełnią niedobory nawilżenia, przyspieszą naturalne procesy regeneracyjne, zwiększą elastyczność skóry i zapewnią długoterminowe rezerwy wilgoci. Takie właściwości ma przede wszystkim aloes i sok z brzozy.