naturalna pielęgnacja ciała i włosów

Nie od dziś wiadomo, że naturalne kosmetyki są najlepsze. W końcu nasze babcie do pielęgnacji używały tylko składników pochodzenia roślinnego, mineralnego lub pszczelego. Jak się okazuje moda na takie substancje znów powraca. Wyciągi z owoców, witaminy i ekstrakty z warzyw znajdziemy w większości kremów, toników, a nawet kosmetyków kolorowych. Na pewno przydadzą ci się do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Naturalna pielęgnacja twarzy

Współczesna kosmetologia do pielęgnacji twarzy w 100% wykorzystuje zasoby natury. Dobrze znane są nam kremy z bławatkiem i rumiankiem. Jednak coraz częściej w produktach znajdują się dość oryginalne i egzotyczne składniki. Chodzi tu między innymi o jagody goji, skandynawskie jeżyny, syberyjski żeń-szeń, piasek wulkaniczny, afrykańskie glinki, kawior, śluz ślimaka i wiele innych. Dzięki zastosowaniu takich surowców jesteśmy w stanie dobrać takie kosmetyki, które uporają się z naszymi problemami skóry twarzy, a także wyeliminują ryzyko wystąpienia alergii.

Jak dbać o ciało?

Ostatnio popularne stały się masła i olejki kosmetyczne. Mają bardzo dobre właściwości nawilżające, ochronne, zmiękczające i wygładzające. Zawierają wiele witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych, które poprawiają kondycję skóry. Niezastąpionymi produktami są także peelingi. W nich znajdziesz gruboziarnistą sól, cukier trzcinowy, zmielone łupinki i pestki. Dla poprawy krążenia krwi wypróbuj ekstrakt z oczaru wirginijskiego. Przemianę materii i spalanie tłuszczu wspomaga kofeina i kawowy peeling.

Piękne i zdrowe włosy

Tu najlepiej sprawdzą się masła i oleje kosmetyczne. Świetnie poradzą sobie ziołowe płukanki, wcierki i szampony z naturalnymi składnikami. Wszystkie kosmetyki mają łagodne działanie, nie powodują podrażnień i zapewniają rewelacyjne efekty. Wcierane w skórę głowy poprawiają cyrkulację krwi, wzmacniają i odżywiają cebulki włosowe oraz zapobiegają wypadaniu włosów.