odżywka do rzęs Nanolash

Rzęsy – małe włoski, które rosną na powiekach. Są czarne lub jasne, można je malować tuszem, lekko podkręcają się, zdobią nasze oczy. Przeważnie tyle o nich wiemy. Jakie inne informacje powinnyśmy posiadać o rzęsach? Czy na pewno wiemy, jak je pielęgnować?

Co nie co o rzęsach

Rzęsa. Co to takiego? Rzęsami nazywamy krótkie i grube włoski delikatnie podwijające się. Posiadają długość około jednego centymetra. Rzęsy wyrastają na górnej i dolnej powiece. Na powiece górnej znajduje się ich około 150 do 250, a na dolnej – około 75 do 100 sztuk. Nie trudno zauważyć, że na górnej powiece rzęsy są dłuższe, bo dorastają do długości od 8 do 12 mm. Na powiece dolnej natomiast ich długość wynosi od 6 do 8 mm. Czy wiesz, co wyróżnia rzęsy? Są one najcieńszymi włoskami spośród tych, które posiadamy na naszym ciele. Wymieniamy je dwa razy w roku. Żywotność rzęsy wynosi około od 100 do 150 dni. Stare rzęsy wypadają, a na ich miejscu wyrastają nowe.

Rzęsy pokrywają krawędź powieki, a ich nadrzędnym zadaniem jest ochrona oczu. Wychwytują kurz, brud, pyłki, małe owady i inne zanieczyszczenia, które mogłyby utkwić w naszym oku i spowodować ból lub łzawienie. Nasze rzęsy spełniają taką samą rolę, jak włosy czuciowe (wibrysy) zwierząt. Są bardzo delikatne i wrażliwe, dlatego bardzo wcześnie „ostrzegają” nas przed zbliżającymi się przedmiotami. Powoduje to samowolny i automatyczny ruch – powieki zamykają się, a gałki oczne zostają ochronione przed uszkodzeniem lub zanieczyszczeniem.

Faza wzrostu rzęsy wynosi około 60 – 90 dni. Sam proces odrastania nowych włosków trwa od 4 do 8 tygodni. Może być tak, że nowe rzęsy będą mieć inny kolor od naszych włosów; są to jednak nieliczne przypadki. Zazwyczaj blondynki posiadają rzęsy jasne, a brunetki – ciemne.

Co to jest: odżywka do rzęs?

Odżywki do rzęs stały się ostatnimi czasy bardzo popularnymi kosmetykami. Polecane są osobom, które posiadają zniszczone, krótkie, jasne i niezbyt gęste rzęsy oraz rzęsy zniszczone przedłużaniem, henną lub stylizacją na zalotce. Ich zadaniem jest aktywowanie rzęs do wzrostu i powiększenia objętości oraz regeneracja, odbudowa, wzmocnienie, odżywienie i nawilżenie. Najlepsza odżywka do rzęs to taka, która szybko i efektywnie działa. Nie może cofać rezultatów uzyskanych podczas kuracji.

Odżywki do rzęs są produktami bezpiecznymi. Zostały przebadane przez dermatologów i okulistów, a także poddane drobiazgowym testom klinicznym i konsumenckim. O bezpieczeństwo dbają również naturalne składniki aktywne i pozostałe substancje zawarte w odżywkach, a są to witaminy i składniki nawilżające. Cienki aplikator – pędzelek też zapewnia bezpieczeństwo. Osoby, które cierpią na skórne choroby lub alergie, przed rozpoczęciem kuracji powinny powiadomić lekarza. Przeciwwskazaniami są natomiast: ciąża, karmienie piersią, niepełnoletniość.

Aplikację przeprowadza się raz dziennie na oczyszczonej i suchej skórze powiek. Specjalnym pędzelkiem maluje się kreskę przy górnej i dolnej linii rzęs. Pierwsze efekty widać po kilku tygodniach, na końcowe wyniki należy poczekać kilka miesięcy. Cała kuracja trwa około pół roku. Potem odżywkę należy stosować co dwa lub trzy dni.

Nanolash odżywka do rzęs
źródło: nanolash.pl

Odżywka do rzęs Nanolash

Kuracja Nanolash przynosi efekty już po dwóch lub trzech tygodniach stosowania. Rzęsy stają się dłuższe, gęściejsze, mocniejsze i grubsze. Na powiekach pojawiają się nowe włoski, które w trakcie kuracji rosną i ciemnieją. Rzęsy dzięki Nanolash są nawilżone, odżywione i zregenerowane. Odżywka do rzęs posiada naturalne składniki, dzięki czemu nie wywołuje podrażnień oraz jest bezpieczna dla skóry i oczu.

Nanolash nakłada się za pomocą małego pędzelka. Każdą wieczorną aplikację powinien poprzedzić dokładny demakijaż oczu i skóry wokół nich. Odżywkę nanosi się wzdłuż górnej i dolnej linii rzęs.

Nanolash pozwala dbać o nasze rzęsy; pielęgnuje rzęsy w taki sposób, by jak najdłużej spełniały swoją podstawową funkcję w organizmie. Odżywka wydłuża cykl ich wzrostu i umacnia na powiece – to sprawia, że nasza oprawa oczu wygląda jeszcze ładniej przez dłuższy czas.