sposób na piękne brwi

Gdy pytamy innych, na co zwracają uwagę, kiedy kogoś poznają, raczej nikt nie odpowiada, że na brwi. Czy to oznacza, że łuki brwiowe nie mają żadnego znaczenia, czy tak nam się tylko wydaje? Może i brwi same w sobie nie urzekną naszego rozmówcy, ale nadają one twarzy wyrazu, podkreślają oczy i wyostrzają spojrzenie. Niestety, nie każda kobieta ma naturalnie piękne i gęste brwi, ale na szczęście są na to sposoby, takie jak kosmetyki i akcesoria do brwi oraz zabiegi kosmetyczne. Warto zacząć od metod najmniej inwazyjnych, czyli od kosmetyków. Jakie kosmetyki do brwi wybrać: żele, cienie, kredki, pudry czy woski?

Kosmetyki do brwi

Wybór kosmetyków do brwi jest bardzo szeroki. Są wśród nich między innymi żele, cienie, kredki, pudry i woski do brwi. Większość marek kosmetycznych posiada w swojej ofercie wszystkie rodzaje kosmetyków do brwi. Ich gama kolorystyczna jest bogata. Zarówno rodzaj kosmetyku, jak i jego odcień musimy dobrać indywidualnie. Podczas gdy niektóre kobiety potrzebują jedynie delikatnego ujarzmienia i podkreślenia brwi, inne muszą włożyć więcej wysiłku w makijaż oczu. Pierwsza grupa pań powinna zadowolić się żelami do stylizacji brwi, druga musi sięgnąć po cienie i kredki do brwi, które precyzyjnie wypełnią braki w łukach i narysują odpowiedni kształt brwi.

Żele do stylizacji brwi

Są bardzo chętnie wybierane i stosowane przez kobiety. Dzięki swojej konsystencji nie spływają i nie rozmazują się, dlatego bardzo łatwo się rozprowadza. Niektóre żele do brwi mają niezwykle drobne włókna, które wypełniają ubytki w łukach brwiowych i optycznie zagęszczają brwi.

Cienie do brwi

Są sprzedawane pojedynczo lub w zestawach złożonych na przykład z dwóch cieni. Cienie do brwi umożliwiają modelowanie i wypełnienie naszej brwi. Mogą być stosowane na mokro i na sucho oraz utrzymują się przez wiele godzin. Zwykle do zestawów złożonych z kilku cieni dołącza się małą pęsetę i pędzelek ze szczoteczką.

Kredki do brwi

Umożliwiają naturalne wykończenie makijażu oczu. Dzięki swojej niezbyt twardej konsystencji kredki do oczu łatwo się rozprowadzają i nie sprawiają trudności podczas aplikacji. Dodatkowym atutem tego kosmetyku jest szczoteczka, która umożliwia usunięcie nadmiaru produktu po skończonym makijażu. Zarówno kobiety z jasnymi brwiami, jak i panie z ciemnymi łukami powinny znaleźć wersję kolorystyczną odpowiednią dla siebie.

Pudry do brwi

Zawierają pigment, który zapobiega uzyskaniu przesadzonego efektu, mimo to produkt jest widoczny. Ponadto pudry do brwi są trwałe, zwłaszcza jeżeli dodatkowo użyjemy żelu. Pudry do brwi warto aplikować za pomocą pędzla ściętego na skos.

Woski do brwi

Są dostępne samodzielnie lub w zestawie z cieniami do brwi. Woski do brwi mają na celu przede wszystkim utrwalenie efektu cieni i podkreślenie kształtu brwi. Dobrze się rozprowadzają, dlatego ich aplikacja nie sprawi kłopotu nawet początkującym adeptkom sztuki makijażu oczu. Często woski do brwi są wyposażone w dwustronny aplikator z pędzelkiem, który umożliwia ekspresową korektę makijażu.