kosmetyki do włosów nivea

Jeśli twoje włosy puszą się, nie chcą się układać, są matowe i sprawiają trudności podczas rozczesywania, wypróbuj linię Straight & Gloss marki Nivea.

Szampon przeznaczony jest do włosów puszących się i trudnych do ułożenia. Dodatkowo pielęgnuje, delikatnie myje i wygładza, nabłyszcza i pozostawia uczucie miękkości. Linia Nivea Straight & Gloss zawiera, oprócz szamponu, odżywkę i balsam prostujący. Ten ostatni produkt zabezpiecza włosy przed temperaturą 200°C i przed wilgocią. We włosy wciera się niewielką ilość balsamu, a włosy suszy się na szerokiej szczotce. Odżywka natomiast ułatwia rozczesywanie. Nakłada się ją zaraz po umyciu włosów szamponem, a potem dokładnie płucze. Systematyczne stosowanie tych trzech kosmetyków marki Nivea sprawia, że włosy stają się proste, gładkie i przyjemne w dotyku.

Kosmetyki z serii Nivea Straight & Gloss posiadają specjalne składniki, które zapewniają efekt prostych i błyszczących włosów. Należą do nich: keratyna, panthenol i ekstrakt z magnolii. Keratyna wykorzystywana jest przez fryzjerki podczas prostowania włosów. Poprawia kondycję włosów, odbudowuje ich strukturę, zapobiega rozdwajaniu końcówek, puszeniu i przesuszaniu, zwiększa objętość i chroni włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi i zanieczyszczeniami. Panthenol zaś nawilża, wygładza i pogrubia włosy, nadaje im połysk, ułatwia rozczesywanie i, podobnie jak keratyna, zapobiega rozdwajaniu końcówek. Ekstrakt z magnolii zabezpiecza włosy przed zanieczyszczeniami ze środowiska zewnętrznego.

Dziewczyny, które mają wrażliwą skórę głowy, mogą zniechęcić się obecnością jednego ze składników, SLS (laurylosiarczan sodu). Bez niego szampon nie pieniłby się w ogóle i trudno byłoby rozprowadzić go na włosach. Z drugiej strony SLS może wysuszać i powodować uczulenia.

Duża butelka szamponu zawiera 400 ml produktu, mniejsza – 200 ml. Opakowanie odżywki to 200 ml, balsam prostujący to 150 ml. Wszystkie kosmetyki z linii Nivea Straight & Gloss są bardzo wydajne.