wieczorna pielęgnacja twarzy

Każdy z nas wie, że wieczorna pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna zarówno dla zachowania ładnego zdrowia, jak i dla zdrowia samej cery. Prawidłowo przeprowadzona składać się z powinna z czterech etapów: demakijażu, oczyszczania, tonizowania i nawilżania. Sprawdź, jak wygląda wieczorna pielęgnacja krok po kroku.

Krok pierwszy: demakijaż

Usunięcie kosmetyków kolorowych to podstawa pielęgnacji. Nie wolno pozostawiać na twarzy podkładu, cieni do powiek, tuszu do rzęs – trzeba je zmyć. Dlaczego to takie ważne? W ciągu dnia na twarzy zbierają się zanieczyszczenia, pot, sebum, a w połączeniu z kolorówką mogą zapychać pory skóry i powodować trądzik lub podrażnienia. Co więcej makijaż pobrudzi pościel, w której mogą zalęgnąć się bakterie wywołujące choroby skóry.

Krok drugi: oczyszczanie

Na początku należy dokładnie umyć buzię z makijażu, sebum, potu i innych zanieczyszczeń. Możesz użyć do tego kosmetyków o różnej formule, byle by były dobrane do rodzaju cery. Aby jeszcze dokładniej umyć twarz, zastosuj peeling, który oczyści pory skóry, usuwa martwe komórki skóry, wygładza drobne zmarszczki i rozjaśnia niewielkie przebarwienia. Oczyszczanie twarzy również możesz przeprowadzić za pomocą olejków, które dobrze usuną zabrudzenia tłuszczowe.

Krok trzeci: tonizacja

Po demakijażu i oczyszczaniu obowiązkowe jest tonizowanie skóry. Tonik usunie resztki zanieczyszczeń, przywróci cerze odpowiednie pH, nawilży i odświeży oraz przygotuje do dalszej pielęgnacji. Ważne jest, żeby tonik dobrać do rodzaju swojej skóry i jej potrzeb. Nie powinien zawierać alkoholu, silnych konserwantów i sztucznych składników.

Krok czwarty: nawilżanie

Ostatnim etapem wieczornej pielęgnacji twarzy jest nawilżanie. Na noc można zastosować bardziej treściwe produkty: tłuste kremy, olejki, esencje lub sera. Ważne jest, żeby ich działanie było dopasowane do potrzeb naszej skóry. Podczas aplikacji kremu na twarz warto pamiętać o wypielęgnowaniu szyi i dekoltu – w końcu na tych częściach ciała bardzo szybko pojawiają się zmarszczki. Oprócz kremu do twarzy należy też zastosować krem pod oczy, który usunie zmarszczki, cienie i worki pod oczami.