Jeśli włosy są słabe i wypadają, istotnym elementem pielęgnacji są cebulki – należy je wzmocnić, a także odpowiednio zadbać o skórę głowy, by zapobiec stanom zapalnym. Dowiedz się, jak zahamować wypadanie włosów i zadbać o nie od nasady aż po końce.
Wypadające włosy po zimie? Ta, to się często zdarza, ponieważ zmienia się gospodarka hormonalna w naszym ciele. Ponadto włosy pod zimową czapką nie miały dostępu powietrza. Oddychanie skóry i cyrkulacja były ograniczone tak znacznie, że często po zimie powstają stany zapalne w mieszkach. W efekcie włosy wypadają, a skóra głowy może stać się podrażniona. Chcesz temu zaradzić? Wypróbuj poniższe domowe kuracje.
Domowe kuracje na osłabione, wypadające włosy
ZIOŁOWY SZAMPON ŁAGODZĄCY
Delikatny dla mieszków włosowych i skóry głowy, łagodzący szampon ziołowy jest bardzo łatwy w wykonaniu, przekonaj się, jak relaksuje skórę głowy i delikatnie pielęgnuje włosy.
Składniki
- 2 łyżki korzenia mydlnicy lekarskiej,
- 2 łyżki korzenia łopianu,
- 1 łyżka soku z cytryny,
- 1 łyżka liści z pokrzywy .
Rozdrobnij korzenie i wsyp je do garnka. Dodaj liście pokrzywy i całość uzupełnij o 2 szklanki wody. Odstaw mieszankę na około 30 minut, aby rośliny uwolniły do wody swoje składniki. Wywar gotuj na małym ogniu przez 10 minut. Przecedź zioła, odczekaj aż wywar przestygnie i uzupełnij go o sok z cytryny.
Odwar nadaje się do mycia włosów przez okres około tygodnia, po tym czasie należy zaparzyć nowy, świeży wywar. Szampon pieni się delikatnie dzięki właściwościom mydlnicy.
WCIERKA DO WŁOSÓW Z BRZOZOWEGO OCTU
Doskonała antyseptyczna i przeciwgrzybicza kuracja, hamująca wypadanie włosów i poprawiająca kondycję skóry głowy.
Składniki
- 3 garście świeżych liści brzozowych,
- 3 garście suszonych liści brzozy,
- ½ litra octu jabłkowego,
- 1 łyżka miodu,
- szczypta soli,
- szklanka przegotowanej wody (temperatura pokojowa).
Wszystkie składniki połącz razem, umieszczając je w misce. Pozostaw je na 20 minut, a po tym czasie zmiksuj na gładką masę. Całość należy przecedzić (najlepiej przez gazę lub bawełnianą szmatkę), przelać do słoika – wywar nadaje się do użycia bardzo długo, bo ponad 6 miesięcy. Do płukania włosów wystarczą dwie łyżki octowego wywaru wymieszać z 2 łyżkami wody. Nacieraj taką mieszanką włosy raz w tygodniu myciu. Wcierki nie należy spłukiwać.
WCIERKA DO WŁOSÓW Z CHRZANEM I OLEJKIEM RYCYNOWYM
Chrzan pobudza mikrokrążenie w skórze i aktywuje cebulki do pracy, co je wzmacnia i zapobiega wypadaniu włosów. Olejek rycynowy odżywia, wzmacnia i przyspiesza porost włosów.
Składniki
- ½ korzenia chrzanu,
- 1 łyżka oleju rycynowego,
- ¼ szklanki mleka.
Korzeń chrzanu należy obrać i zetrzeć na tarce o małych oczkach. Możesz go też zmielić w młynku. Przełóż do miseczki, dodaj mleko, odstaw miksturę na 10 minut. Po tym czasie odciśnij płyn przez szmatkę, dodaj do niego olejek rycynowy, wymieszaj dokładnie składniki.
Wcierkę nakładaj na skórę głowy wykonując delikatny masaż skalpu. Owiń głowę foliowym czepkiem, aby nie przetłuścić ubrania, trzymaj wcierkę przez dwie godziny na włosach po czym dokładnie spłucz i umyj włosy szamponem. Wcierkę z olejkiem rycynowym stosuj przez miesiąc. Nakładaj dwa razy w tygodniu.
Dodaj komentarz