Acculift to laserowa lipoliza nadmiaru tkanki tłuszczowej połączona z liftingiem twarzy. Ten ostatni jest efektem silnego napięcia skóry. Ponadto Accusculpt powoduje stymulację produkcji kolagenu i ściągnięcie głębokich, rozluźnionych z wiekiem powięzi skóry. Zabiegi metodą Acculift mogą być przeprowadzane na całym ciele. Jej nowatorskość polega na jej niezwykle precyzyjnym, a przy tym bezpiecznym działaniu w tych partiach ciała, w których tłuszczu jest niewiele, a skóra jest bardzo delikatna. Acculift wykonuje się za pomocą urządzenia Accusculpt. Jakie są efekty zabiegu i jak wygląda jego przebieg?
Accusculpt – przebieg
Zabieg Accusculpt zwykle wykonuje się przez nakłucie skóry lub wykonanie małych 1-milimetrowych nacięć, przez które wprowadza się kaniulę ze światłowodem. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od pół godziny do dwóch godzin w zależności od tego, jak rozległy jest obszar poddawany lipolizie. Po zabiegu należy założyć opatrunek uciskowy. Pacjent opuszcza klinikę bezpośrednio po wykonaniu Accusculpt i zazwyczaj od razu może powrócić do codziennych obowiązków. Całkowita regeneracja skóry z oczekiwanym efektem jej napięcia następuje po 3-4 tygodniach i w ciągu 4-6 miesięcy od zabiegu ulega systematycznej poprawie.
Acculift – efekty
Najczęstsze partie skóry poddawane zabiegowi Acculift to dolne obszary twarzy, na których najbardziej uwidaczniają się efekty starzenia grawitacyjnego, to znaczy:
- „chomiki”,
- zmiana owalu twarzy w linii żuchwy,
- przerost tkanki w obrębie bruzdy nosowo-wargowej,
- podwójny podbródek.
Zabieg wykonuje się także w celu:
- zlikwidowania asymetrii ciała;
- skorygowania liposukcji klasycznej kolana;
- zredukowania naddatku tkanki tłuszczowej w okolicy karkowo-grzbietowej (w tym boczków);
- ujędrnienia skóry w okolicy ramion, szyi i brzucha;
- usunięcia rozstępów;
- wyleczenia nadpotliwości.
W większości przypadków zabieg Acculift jest jednorazowy. Poprawki wykonuje się niezwykle rzadko.
Dodaj komentarz