Chcesz się malować jak profesjonalistka oraz unikać podstawowych błędów w makijażu oka? Nawet jeśli nie masz dużej wprawy w tej dziedzinie, Twój makijaż może być doskonały kropka Po prostu poznaj poniższe sprytne triki w makijażu oka. Zaręczamy, że warto je znać!
1. Stosuj specjalny puder pod oczy
Czy słyszałaś o pudrze pod oczy? Nie jest to bynajmniej fanaberia firm kosmetycznych tylko bardzo przydatny gadżet, dzięki któremu podczas makijażu oka nawet osypany cień nie pobrudzi nam policzków i obszaru pod oczami. Puder pod oczy nakładamy dosyć grubą warstwą – jak sama nazwa wskazuje – pod oczami, czyli wszędzie tam, gdzie kolorowy cień może się osypać podczas makijażu. Po skończonej umalowanej powiece czyli po pełnym makijażu oka puder zbieramy dużym, włochatym pędzlem tak, aby nie pozostał po nim ślad. Wraz z pudrem czyszczą się ładnie obszary pod oczami, a nawet najmocniejsze pigmenty nie barwią nam policzków i nie psują całego makijażu twarzy.
2. Nanoś cienie na przymkniętą, naciągniętą powiekę ruchomą
Jeśli chcesz, aby twój cień równomiernie i bardzo plastycznie rozłożył się na powiece pamiętaj, aby podczas malowania lekko unieść brew tak, aby skóra napięła się, a cień równomiernie pokrył nawet miejsca w których powieka się załamuje. Możesz też patrzeć nieco w dół podczas wykonywania makijażu czyli umieścić lusterko stosunkowo niżej tak, aby powieka ruchoma była cała dostępna dla Twojego pigmentu. W ten sposób załamanie powieki lub ewentualne linie, które się na niej tworzą również zostaną pokryte kolorem.
3. Jak dobrze rozmieścić cień w zewnętrznym kąciku?
Jeśli chcesz, aby oko optycznie było większe i nie tworzyło efektu opadającego kącika, ważne jest w którym miejscu zaczniesz nanosić swój ciemny cień. Aby pokryć nim ruchomą powiekę w odpowiednim miejscu, warto najpierw sprawdzić, jak układa się linia oka. W tym celu po prostu przykładaj pędzel z cieniem delikatnie w kąciku oka i sprawdzaj, w jaki sposób on się rozmieszcza w tym miejscu. Pamiętaj też, że cieniem nie możesz schodzić poniżej linii wyznaczonej między kącikiem zewnętrznym oka, a końcem brwi. Wyznacz tę linię, przykładając w tym miejscu trzonek pędzla.
4. Blenduj i dopracuj granice cieni
Wiele osób nakłada cień zapominając o tym, że aby makijaż wyglądał pięknie i naturalnie, należy zblendować ze sobą cienie zacierając granice między jedną barwą a drugą. Jest to również bardzo ważne w załamaniu powieki: tam także należy dobrze zblendować cień tak, aby był lekko rozmyty i delikatnie wychodził na powiekę, która nie jest ruchoma. Jeśli okaże się, że cieniem wyjechałaś za daleko poza ruchomą powiekę – nic się nie stało – wystarczy po prostu, że wyczyścisz obszar tuż pod łukiem brwiowym za pomocą bardzo jasnego cielistego cienia. Nałóż go delikatnie i zobaczysz, jak makijaż “uspokaja się”, a łuk brwiowy optycznie się unosi.
Dodaj komentarz