
Rękawica sizalowa służy do masażu. Sizal jest włóknem naturalnym, które pozyskuje się ze specjalnego gatunku agawy (kaktusa). Masaż ciała za pomocą rękawicy sizalowej – niezależnie od tego, czy został wykonany na mokro, czy na sucho – pobudza krążenie oraz działa złuszczająco i antycellulitowo. Jak wykonać masaż rękawicą sizalową na mokro i na sucho oraz jakie są przeciwwskazania do jego wykonania?
Jak wykonać masaż rękawicą sizalową na mokro?
Masaż rękawicą sizalową na mokro z powodzeniem zastąpi prysznic lub kąpiel. Aby go wykonać, wystarczy zmoczyć całe ciało i nałożoną na dłoń rękawicę, po czym nanieść na nią żel pod prysznic lub mydło i masować ciało. Ciało należy delikatnie naciskać przez minimum 5 minut, zaczynając od stóp. Następnie trzeba spłukać pianę, wyprać i dokładnie wycisnąć rękawicę z nadmiaru wody oraz powiesić ją do wysuszenia. Efekt masażu rękawicą sizalową można wzmocnić poprzez zastosowanie ujędrniających i antycellulitowych kosmetyków do mycia. Oliwki i olejki, o których mowa, najlepiej wmasowywać w mokrą skórę tuż po spłukaniu piany, a balsamy i sera – już po osuszeniu skóry ręcznikiem.
Jak wykonać masaż rękawicą sizalową na sucho?
Masaż rękawicą sizalową na sucho uchodzi za rytuał pielęgnacyjny. Należy go wykonywać na suchej i niczym nieposmarowanej skórze. Ciało należy masować w stronę serca w następującej kolejności:
- palce u prawej stopy i prawa stopa,
- prawa noga,
- prawa dłoń, palce u niej i prawa ręka,
- palce u lewej stopy i lewa stopa,
- lewa noga,
- lewa dłoń, palce u niej i lewa ręka,
- plecy,
- brzuch,
- piersi,
- boki.
Masaż wykonuje się długimi pociągnięciami – z dołu do góry, okrężnie, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Lekki nacisk zapewni naszemu ciało bardziej zauważalny efekt peelingujący.
Po masażu należy wziąć prysznic lub kąpiel, po czym wetrzeć w skórę balsam, serum lub olejek.
Masaż rękawicą sizalową – przeciwwskazania
Masaż rękawicą sizalową ma dobroczynny wpływ na kondycję i wygląd naszego ciała, ale nie wszyscy mogą mu się poddać. Przeciwwskazania do jego wykonania to przede wszystkim żylaki i trądzik. Intensywne ścieranie naskórka może prowadzić do rozprzestrzeniania zmian trądzikowych, a w przypadku żylaków – do wzmocnienia dolegliwości bólowych. Podczas masażu należy omijać okolice ran, znamion i pieprzyków.
Dodaj komentarz