Jak podtrzymać piękny kolor włosów farbowanych? Unikaj niepotrzebnych wizyt u fryzjera. Dzięki tym poradom zyskasz pewność, że kolor dłużej utrzyma się na dłużej.

Aktorki i celebrytki potrafią jednego dnia mieć lśniące czerwone loki, a następnego super czarujący blond.
Ale nie każdy ma czas lub środki, aby odświeżać kolor włosów tak często, jak gwiazdy, a wtedy ważne jest, aby znać wszystkie triki związane z koloryzacją, aby uniknąć blaknięcia włosów.
Sekretem są nie tylko odpowiednie produkty, ale też dobra pielęgnacja. Dzięki poniższym sugestiom zyskasz pewność, że kolor pozostanie lśniący aż do następnej wizyty u fryzjera.

Jak ochronić kolor włosów farbowanych?

1. Pozostaw składniki odżywcze na włosach

Odżywka bez spłukiwania jest zawsze dobrym pomysłem, jeśli włosy są farbowane i wymagają dodatkowej pielęgnacji. Ten wariant kosmetyku powinien również zagwarantować, że włosy nie wyblakną. Dobra odżywka bez spłukiwania ma ochronę przed promieniowaniem UV, ponieważ to właśnie promienie słoneczne są największym zagrożeniem dla głębokiego koloru włosów.

2. Wszystko zaczyna się pod prysznicem

Oprócz ochrony przed promieniowaniem UV i produktów bez spłukiwania możesz też zadbać o włosy podczas mycia. Odżywki, maski i balsamy, a także olejki, które zawierają mnóstwo dobrych składników odżywczych kolor włosów farbowanych utrzymuje się nawet po 40 myciach!

3. Cotygodniowa kuracja włosów farbowanych

Dobra maska do włosów czyni cuda! Nie tylko wygładzi i domknie łuski, ale też zapobiegnie niszczeniu i płowieniu włosów. Sięgaj po maski z keratyną, jedwabiem i olejkiem arganowym (naturalne oleje możesz też dodawać do swojej ulubionej maski, jeśli ich w niej nie ma). Taka kuracja ta powinna być stosowana raz w tygodniu; zapewnia pełną pielęgnację i odżywienie, jakiego potrzebują farbowane włosy.

4. Odświeżaj kolor włosów farbowanych

Cotygodniowe kuracje i ochrona przed słońcem są ważne, ale bywa, ze po kilku tygodniach kolor włosów i tak zaczyna nieco blaknąć. Co wtedy? Na szczęście istnieją sprytne produkty, takie jak specjalny odświeżacz koloru. Działa jak maska, nakłada się go na 3-5 minut,a zintensyfikowane barwniki odświeżają kolor Twoich włosów. Uwaga – nakadaj ten kosmetyk w rękawiczkach, bo może on zabarwić skórę na dobrych kilka dni. Taki odświeżacz koloru jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych.