jak przedłużyć rzęsy w domu

Przedłużanie rzęs w domu staje się coraz wygodniejsze i szerzej dostępne. Obecne na rynku produkty pozwalają teraz osiągnąć efekt o naturalnym wykończeniu lub maksymalnie zbliżony do rezultatów przedłużania rzęs w salonie. Decydując się na samodzielną aplikację rzęs, oszczędzasz też czas i pieniądze. Jednak jakie rzęsy najlepiej do tego wybrać?

Przedłużanie rzęs w domu – na czym polega?

Samodzielna aplikacja sztucznych rzęs trwa zaledwie kilka minut. Przedłużanie w salonie może zająć do kilku godzin. Skąd taka kolosalna różnica? Przede wszystkim decyduje o tym technika doczepiania rzęs. W salonie sztuczne rzęsy doklejane są do każdej pojedynczej rzęsy, natomiast domowe przedłużanie rzęs odbywa się w oparciu o sekcje.

Druga różnica, którą trzeba mieć na uwadze, to trwałość efektu. Przedłużanie rzęs u profesjonalistki utrzymuje się do kilku tygodni. Domowe – do kilku dni. Wynika to ze stosowania innego rodzaju kleju do każdego z zabiegów. Krótszy okres działania kleju dla wielu osób może oznaczać zaletę – możliwość ekspresowej zmiany wyglądu w razie potrzeby i brak konieczności wykonywania uzupełnień.

Najlepsze rzęsy do samodzielnej aplikacji – czym kierować się przy wyborze?

Krój rzęs: im więcej zróżnicowanych styli w portfolio danego producenta, tym lepiej? Niekoniecznie. Nieoceniony jest umiar – tym bardziej w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają  swoją przygodę z przedłużaniem rzęs w domu. Zbyt duży wybór marginalnie różniących się od siebie kępek może w praktyce przekładać się na istną klęskę urodzaju i utrudnić podjęcie ostatecznej decyzji.

Kolor i grubość paska: kępki na czarnym pasku optycznie zagęszcza linie rzęs, maskuje ewentualne ubytki i spójnie łączy się z naturalnymi włoskami, przez co nie widać go również od spodu. Pasek powinien być wytrzymały, ale możliwie najcieńszy.

TOP 5 RZĘS DO SAMODZIELNEJ APLIKACJI DIY – RANKING

1. Nanolash DIY Lash Extensions

lash kit

Rzęsy do samodzielnej aplikacji Nanolash wyróżnia łatwość i wygoda zakładania. Producent skrupulatnie zadbał o całość swojej formuły do przedłużania rzęs w domu. To cecha, która wyjątkowo wyróżnia markę w podejściu do wszystkich swoich produktów, a dodać trzeba, że Nanolash może pochwalić się naprawdę bogatym portfolio produktów do rzęs. Kępki do samodzielnego zakładania nie są więc próbą odnalezienia się na nieznanych wodach, lecz naturalną kontynuacją działania w branży, w której Nanolash ma już ogromne doświadczenie.

Kępki wykonane są z wytrzymałego tworzywa najwyższej jakości, dzięki czemu są lekkie, elastyczne i odporne. Każda rzęsa w kępce wygląda nieco inaczej, co pozwala idealnie oddać nieregularne kształty naturalnych rzęs i sprawić, że segmenty zmieszają się bezbłędnie.

Kępki osadzone są na cienkich paskach. Idealnie stapiają się z prawdziwymi rzęsami. Dodają im gęstości bez obciążania oka. Są niewyczuwalne w noszeniu, a jednocześnie odznaczają się powierzchnią gwarantującą długotrwałą przyczepność kleju.

Rzęsy do samodzielnej aplikacji Nanolash stworzono z myślą o zagwarantowaniu możliwości wielokrotnego użytku każdej z kępek. To rzęsy, które można beztrosko i pewnie nosić bez przerwy aż przez 5 dni. Kępki Nanolash są na tyle wytrzymałe, że można w nich spać, nie obawiając się o ich uszkodzenie. Sprawdzą się u każdej kobiety, niezależnie od typu cery, kształtu oka czy trybu życia.

Pojedyncze opakowanie zawierające aż 36 kępek rzęs do samodzielnego zakładania staje się dzięki temu inwestycją już na starcie dającą dużą oszczędność. Ukoronowaniem propozycji od Nanolash jest atrakcyjna cena oferowana bez konieczności godzenia się na kompromisy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie, koniecznie odwiedź stronę Nanolash.pl. 

2. KISS Falscara

Popularne, relatywnie niedrogie kępki są przyzwoitej jakości, odznaczają się też naturalnie wyglądającym wykończeniem. Atrakcyjna cena wiąże się jednakże z pewnymi kompromisami – używanie tych kępek wymaga zaopatrzenia się w zestaw startowy, w którym znajduje się zaledwie 10 kępek. Nie ma tutaj zatem miejsca na błędy podczas aplikacji, choć z założenia jest ona prosta.

10 kępek to zaledwie jedna aplikacja. Ryzyko uszkodzenia kępek podczas pierwszej próby jest spore. Sprawia to, że należy liczyć się z koniecznością zakupu kolejnego zestawu kępek już na samym początku przygody z samodzielnym przedłużaniem rzęs w domu.

Największe opakowania uzupełniające zawierają jedynie 24 kępki. Należy też pamiętać, że choć rzęsy Falscara są przeznaczone do kilkudniowego noszenia, to wymagają one do tego oddzielnego zakupienia dedykowanego Overnightera.

Na serię Falscara składa się wiele zróżnicowanych krojów rzęs. Jedni uznają to za zaletę, innym może utrudnić dokonanie właściwego wyboru z powodu klęski urodzaju.

3. Lashify

Lashify jako pierwsze wprowadziło to rozwiązanie na rynek. Cenowy próg wejścia w świat samodzielnego przedłużania rzęs w domu w oparciu o Lashify jest jednak wyjątkowo wysoki.  Zarówno w opakowaniu startowym, jak i w zestawach uzupełniających znajduje się zaledwie 10 kępek, co pozwala na wykonanie tylko jednej aplikacji.

Minusami Lashify są niewątpliwie bardzo wysoka (wręcz zaporowa) cena, ograniczona dostępność i promowanie modelu subskrypcyjnego, który nie każdemu może odpowiadać.

System Lashify w dalszym ciągu jest ceniony i chwalony za jakość wykonania, luksusowe wykończenie opakowania oraz bogaty, szczegółowo opracowany zestaw porad i materiałów instruktażowych, których zadaniem jest ułatwienie dokonania zindywidualizowanego, skrojonego na miarę wyboru w kwestii kępek oraz precyzyjna edukacja w zakresie nabywania umiejętności.

4. Tatti Lashes Invisi-Lash

Seria Invisi-Lash od Tatti Lashes cieszy się popularnością z uwagi na wygodę aplikacji, przyzwoitą cenę idącą w parze z dobrą jakością wykonania, a także łatwą dostępność.

Minusy Tatti Lashes tkwią w szczegółach – modeli do wyboru jest niewiele, ich nazwy bywają mylące, a każda kępka w opakowaniu wygląda identycznie. Zapomnieć można więc o 100% naturalnym efekcie. Co więcej, kępki umieszczone są na przezroczystym pasku. Łączenia widać z bliska i nie ma efektu optycznego zagęszczenia linii rzęs, jakie dałoby zastosowanie czarnego paska. Brak też propozycji umożliwiającej przechowanie rzęs po pierwszym otwarciu.

Ponadto, opakowanie 2w1 zawierające sealer i remover ma zauważalnie mniejszą gramaturę od rozwiązań konkurencji, dlatego też ostatecznie jest to produkt tańszy, ale też mniej wydajny. To problem również wtedy, gdy skończy się jeden z preparatów. Łączone opakowanie sprawia, że trzeba wówczas od razu nabyć kolejne opakowanie 2w1.

Na plus – rzęsy są niedrogie i zróżnicowane pod względem liczby kępek w zestawie – w najmniejszym znajduje się ich 40, także w zestawach startowych.

5. Lilac St.

Rzęsy w kępkach Lilac St. od jakiegoś czasu coraz częściej pojawiają się w recenzjach i poleceniach fanek samodzielnego przedłużania rzęs w domu. Ich rosnąca popularność to połączenie dobrej jakości, nietypowych krojów oraz radosnej szaty graficznej opakowań, które celnie trafiają w gusta młodszych użytkowniczek – szczególnie za sprawą możliwości wyboru kępek w pastelowych kolorach oraz zestawu startowego w wariancie Deluxe, w którym całą zawartość zamknięto w formie miniaturowej walizeczki na kółkach.

Niestety, ta pastelowa estetyka ma swoją cenę. Kępki w kasetkach po 10 zaledwie sztuk kosztują tyle, co znacznie większy zestaw u konkurencji, a w wersji Deluxe to dodatkowy spory wydatek jedynie za niebanalne opakowanie. Producent oferuje także rozwiązanie w postaci modelu subskrypcyjnego, jednak obecnie jest on dostępny tylko w USA i Kanadzie.

Lilac St. oferuje sprzedaż na całym świecie, jednak produkty wysyłane są bezpośrednio z USA, co wiąże się też z koniecznością poniesienia znacznych kosztów wysyłki i ewentualnych opłat celnych. Można więc stwierdzić, że jest to produkt przede wszystkim dla zdeterminowanych kolekcjonerek nietuzinkowych rozwiązań. Na co dzień lepiej postawić na produkt wysokiej jakości znacznie łatwiejszy do nabycia.

Przedłużanie rzęs kępkami, rzęsy na pasku, wizyta w salonie – co wybrać?

Choć sztuczne rzęsy na pasku mogą brzmieć jak łatwiejsze w aplikacji rozwiązanie, w rzeczywistości samodzielne przedłużanie rzęs kępkami jest jeszcze szybsze i prostsze, a do tego pozwala na pełne zindywidualizowanie efektu. Czym wyróżniają się na tle pozostałych popularnych rozwiązań? Odpowiedzi znajdują się w tabeli:

Przedłużanie rzęs –różniceprzedłużanie rzęs w saloniekępki rzęs do samodzielnej aplikacjigotowe rzęsy na pasku
łatwość aplikacjiwymagane założenie u profesjonalistybardzo łatwaumiarkowana
czas aplikacji 1-3 godzindo 10 minutkilkanaście minut
trwałośćdo 6 tygodnido 5 dni1 dzień
wygoda noszenianajwyższabardzo wysokaakceptowalna
pielęgnacja po aplikacjiwymagana specjalna pielęgnacjawskazana delikatna pielęgnacjabrak
wyglądpełne spektrum doboru efektu do potrzeb; brak możliwości szybkiej zmianybardzo szeroki zakres indywidualizowania wygląduefekt uzależniony od modelu
wielokrotne użycienie jest możliwetak, kilka do kilkunastu aplikacjibardzo ograniczone
cenawysokaumiarkowananiska

Nowoczesne rzęsy w kępkach do samodzielnej aplikacji są lekkie i z łatwością założy je nawet osoba początkująca. Kępki zakłada się od spodu, nad linią wodną. Ich cienkie i elastyczne paseczki pozostają ukryte pod rzęsami. Miejsca styku kępek z naturalnymi rzęsami są całkowicie niewidoczne.

Zachowanie optymalnej odległości od nasady rzęs pozwala na niewyczuwalne i komfortowe noszenie, co w codziennym funkcjonowaniu jest najważniejsze. Sprawia to, że rzęsy DIY nadają się na każdą okazję, w tym do noszenia również do pracy. Liczne opinie użytkowniczek wskazują nawet, że to opcja mniej obciążająca oko niż tradycyjny tusz do rzęs. W dodatku, wybierając rzęsy do samodzielnej aplikacji, eliminuje się problem osypywania i rozmazywania kosmetyku.