makijaż bez pędzli do makijażu

Czy makijaż bez użycia pędzli i cieni do powiek jest możliwy do wykonania? Okazuje się, że tak. I nie ma w nim nic trudnego. Przeczytaj i przekonaj się.

Rano spieszymy się do pracy lub na uczelnię. Nie mamy czasu zjeść śniadania, o zrobieniu makijażu nie wspominając. Jest jednak prosty sposób, żeby zdążyć się umalować. Znajdź chwilę, by w porannej gonitwie wykonać kilkuminutowy makijaż.

Idąc do pracy lub do szkoły, musimy pamiętać, że obowiązują nas pewne zasady. Nie możemy używać zbyt ciemnych i połyskliwych kolorów, nie możemy przyklejać sztucznych rzęs, robić grubej kreski lub malować ust na czerwono. Makijaż powinien być delikatny, stonowany i elegancki. Jak go wykonać? Na twarz nakładamy korektor po to, by zatuszować przebarwienia, cienie pod oczami i inne niedoskonałości. Jednolity kolor cery sprawi, że będziemy wyglądać młodziej i ładniej. Użyj korektora w dwóch odcieniach. Korektor różowy, żółty lub pomarańczowy zamaskuje zasinienia pod oczami. Potem zastosuj korektor, którego barwa zbliżony jest do odcienia twojej karnacji. Ten trik ujednolici kolor twarzy. Jeśli zauważyłaś, że korektor zabiera się z zagłębieniach twarzy, oznacza to, że pozbawiony jest odpowiedniej konsystencji lub użyłaś go za dużo. Następnie na twarz kładziemy podkład – oczywiście bez użycia pędzla. I tu niespodzianka: podkład kładziemy tylko na te miejsca, które trzeba wygładzić, zamaskować lub rozjaśnić. Mogą to być: broda, skrzydełka nosa, czoło lub miejsca pod oczami. Podkład szybko wklepujemy w twarz; nie rozcieramy go – mogłyby wtedy powstać smugi i plamy. Pora na makijaż oczu. Powieki malujemy bazą do cieni. Tym samym kosmetykiem malujemy policzki i usta. Róż nakładamy na kości policzkowe i usta. Brwi podkreślamy kredką, a rzęsy maskarą. Najmodniejszy i najszybszy makijaż jest już gotowy. A to wszystko bez użycia pędzli i cieni do powiek.