Jesienny sezon zdominują łagodne kolory na powiekach i mocne, dostojne kolory na paznokciach i ustach. Nie każda z nas potrafi jednak wykonać idealny makijaż w stylu nude. Najczęściej używamy monochromatycznego cienia, który kładziemy na całej powiece i tuż pod linią rzęs, ponieważ delikatne stonowane kolory wydają nam się nieciekawe. Cały sekret takiego makijażu kryje się w dokładności i dobrym zestawieniu oraz intensyfikacji kolorów.

Jak wykonać interesujący makijaż nude, aby nie zanudzić siebie ani innych monotonią?

  1. Przygotuj skórę do makijażu, na powieki nałóż bazę pod cienie (jest to bardzo istotne zwłaszcza przy delikatnych odcieniach- bez bazy będą po prostu gubić pigment i tracić przyczepność).
  2. Teraz sięgnij po paletkę cieni w kolorze neutralnym. Mogą być one połyskliwe, lecz jeśli posiadasz w kosmetyczce matowe cienie- to właśnie one będą najmodniejsze na jesienne słoty.
  3. Zacznij od najjaśniejszego cienia: nałóż go na górną powiekę tuż pod linią brwi i w wewnętrznych kącikach oka. Staraj się wklepywać cień pędzlem, nie smaruj go po powiece, ponieważ nie zapewnisz makijażowi odpowiedniego koloru.
  4. Zewnętrzny kącik oka i część powieki tuż nad nim pomaluj ciemnym cieniem (nie wybieraj jednak najciemniejszego- on przyda się do delikatnego zaznaczenia linii tuż za rzęsami).
  5. Na sam środek powieki użyj cienia w kolorze kawy z mlekiem lub w tonie delikatnie ciemniejszym.
  6. Teraz weź malutki, puszysty pędzelek i zblenduj delikatnie cienie na powiece. Rób to subtelnie, aby nie wytrzeć pigmentu, lecz jedynie zatrzeć granice między kolorami.
  7. Jeśli posiadasz jasny cień w sztyfcie, nałóż go w wewnętrznym kąciku oka- na górze i na dole. Rozjaśni to spojrzenie i sprawi, że całe oko będzie wyglądało na wypoczęte. Ten drobny trick wydobędzie również głębię koloru Twoich oczu. Możesz to również zrobić za pomocą maleńkiego pędzelka i jasnego cienia w kamieniu.
  8. Na linii rzęs namaluj kreskę za pomocą ciemnego, matowego cienia. Pogłębi to spojrzenie i optycznie zagęści rzęsy.
  9. Wytuszuj rzęsy, nałóż podkład i puder, wykonaj makijaż brwi- czyli wszystkie te czynności, które towarzyszą Ci przy codziennym makijażu twarzy.
  10. Na koniec sięgnij po ciemną szminkę- idealna będzie ta w kolorze ciemnej śliwki, bakłażana, wytrawnego wina lub żurawinowym. Pomaluj usta, uważając, aby makijaż był perfekcyjny. Przy ciemnych odcieniach rzuca się w oczy każde niedociągnięcie.

Gotowe!