triki ułatwiające makijaż

Są takie triki, dzięki którym malowanie twarzy stanie się łatwiejsze, a ty będziesz pięknie wyglądać. Jeżeli chcesz szybko zrobić makijaż, poznaj urodowe sztuczki stosowane przez najsławniejszych wizażystów.

Konturowanie twarzy

stało się obowiązkowym elementem każdego makijażu. Wszystkie dziewczyny wiedzą, jak to się robi. Jednak jeżeli masz jeszcze trudności w nakładaniu korektorów, bronzera lub rozświetlacza, zastosuj ten prosty trik. Wciągnij policzki, a usta ułóż tak, aby przypominały pyszczek ryby.  Tam, gdzie pojawił się cień, nałóż kosmetyk modelujący. Następnie rozetrzyj go dokładnie, w taki sposób, aby połączył się z podkładem i nie zostawił żadnych śladów.

Zadbaj o brwi

Pamiętaj, że to one tworzą oprawę oczu, upiększają twarz i optycznie ją wyszczuplają lub powiększają. Prawidłowo wyregulowane brwi naprawdę mogą odmienić twój wygląd i wpłynąć na to, jak postrzegają cię inne osoby. Jak dobrać kształt brwi? Łuk brwiowy początek powinien brać w tej samej linii co skrzydełka nosa, koniec zaś powinien znajdować się tuż nad zewnętrznym kącikiem oka. A czy wiesz, jak zrobić makijaż brwi? Do malowania brwi stosuj kredki lub specjalne cienie. Przyda ci się także bezbarwny żel, dzięki któremu wymodelujesz włoski. Pamiętaj, aby rysować krótkie kreski imitujące brwi.

Stosuj połyskujące cienie do powiek

Przydadzą ci się zwłaszcza wtedy, gdy masz cienie i worki pod oczami, a twoja skóra jest poszarzała i pozbawiona blasku. Czy wiesz, że iskrzących się cieni możesz używać jako rozświetlacza? Wystarczy, że nałożysz je nad górną wargą, na kościach policzkowych, nad łukiem brwiowym i na całą nieruchomą powiekę górną. Optycznie powiększą twoje oczy, rozświetlą skórę twarzy i całkowicie odmienią spojrzenie.

Zanim pomalujesz usta

nałóż bazę pod makijaż lub podkład. W ten sposób utrwalisz szminkę albo błyszczyk. Równie ciekawym rozwiązaniem jest przypudrowanie pomalowanych już warg oraz odciśniecie nadmiaru pomadki na chusteczce higienicznej. Jeżeli chcesz dodać blasku ustom, to na ich środek zaaplikuj bezbarwny błyszczyk. Natomiast do ochrony skóry warg polecana jest wazelina kosmetyczna.