jak zdjąć hybrydę w domu

Nie masz jak wybrać się do kosmetyczki a odrost lakieru na twoim hybrydowym manicure jest już przerażający? Spokojnie, zdejmowanie lakieru hybrydowego wcale nie jest trudne dziś powiemy Ci jak szybko i w bezpieczny sposób usunąć hybrydę w domu. jeśli masz swoją lampę UV/Led możesz też wykonać sobie hybrydę w domu. To dobry moment na stylowy manicure – może staniesz się stylistką paznokci?

Na czym polega manicure hybrydowy?

Na manicure hybrydowy często wybieramy się do salonu kosmetycznego, ale łatwo możesz wykonać go samodzielnie w domu. Paznokcie po zastosowaniu lakieru hybrydowego wyglądają pięknie, są trwałe i oczywiście efektowne.

Manicure hybrydowy w domu – to proste!

Aby wykonać manicure hybrydowy w domu, potrzebujesz niezbędnych do tego kosmetyków ‒ kupisz go bez problemu wysyłkowo. Być może większość akcesoriów już masz, dlatego sprawdź na poniższej liście, co (oprócz lakieru hybrydowego) należy mieć do domowej hybrydy:

 • lampa UV lub LED, która go utrwali
 • blok polerski i pilniczek (najlepiej papierowy)
 • aceton oraz odtłuszczacz
 • cążki i patyczek do odsuwania skórek
 • baza pod lakier hybrydowy oraz top na lakier (czasami jest to jednej produkt 2w1)

Lakier hybrydowy – zalety

 • jest trwały ( odporny na odpryskiwanie i ścieranie),
 • daje wysoki połysk i doskonały kolor,
 • umożliwia wykonywanie różnorodnych wzorów i efektów,
 • pomaga utrzymać długie i mocne paznokcie.

Lakier hybrydowy – wady

Lakier hybrydowy, ma jedną wadę: jak prawie wszystko, może uczulać. Zatem jeżeli zauważysz u siebie objawy alergii, powinnaś jak najszybciej udać się do, dermatologa lub alergologa i oczywiście zrezygnować ze stosowania danego produktu.

Jak wykonać manicure hybrydowy, tzw. hybrydę w domu?

Jeśli masz dobrą lampę, wykonanie manikiuru hybrydowego w domu zajmie moment! sprawdź, jakie to proste:

 1. Przygotuj płytkę paznokcie do zabiegów: usuń skórki, wypiłuj paznokcie, nadaj im odpowiedni kształt, delikatnie przemyj ją odtłuszczaczem.
 2. Nałóż bazę i utwardź ją pod lampą UV (przez 120 sekund) lub LED (przez 30 sekund).
 3. Nałóż jedną warstwę lakieru w wybranym kolorze i utwardź pod lampą UV (przez 120 sekund) lub LED (przez 30 sekund). Nałóż drugą warstwę lakieru kolorowego, utwardź w lampie.
  Uwaga!
  Pamiętaj, aby nie zalać skórek! Jeśli to się zdarzy – zdejmij nadmiar lakieru delikatnie za pomocą drewnianego patyczka.
 4. Nałóż top i utwardź go pod lampą UV (przez 120 sekund) lub LED (przez 30 sekund).
 5. Przemyj płytki odtłuszczaczem, aby zmyć z nich lepką warstwę.

To wszystko!

Jak zdejmować lakier hybrydowy (hybrydę) w domu?

 1. Spiłuj wierzchnią warstwę lakieru hybrydowego.
 2. Nasącz płatki kosmetyczne zmywaczem do hybryd (acetonem) i nałóż je na każdy paznokieć Zabezpiecz watkę folią lub specjalnym klipsem do hybryd.Pozostaw je tak na około 10-15 minut.
 3. Po upływie tego czasu zdejmij folię i watki, a lakier odsuń z paznokci drewnianym patyczkiem.

Gotowe!

Teraz warto zadbać o płytkę – sięgnij po naturalny olejek kosmetyczny i codziennie , w wolnej chwili wmasuj go w płytki i skórki paznokci. Nic nie zregeneruje ich równie szybko. Powodzenia!