manicure w domu

Piękne dłonie i paznokcie to wizytówka każdej zadbanej kobiety. Zamiast przesiadywać w salonie kosmetycznym i wydawać pieniądze na przeróżne zabiegi, zrób manicure w domu.

Najpierw zaopatrz się w kilka kosmetyków i gadżetów, które ułatwią ci zrobienie domowego manicure’ u. Potrzebne ci będą: krem do rąk, żel do zmiękczania skórek, drewniane patyczki do usuwania skórek, pilniczek, polerka, zmywacz i lakiery (bazowy, biały do frenczu, kolorowy lub bezbarwny nawierzchniowy oraz przyspieszający wysychanie lub utwardzający). Przygotuj też miskę napełnioną wodą z dodatkiem mydła i mały ręcznik, by położyć na nim dłonie, gdy twoje paznokcie będą schły.

Pierwszym krokiem będzie zmycie starego lakieru. Pamiętaj, by zrobić to dokładnie; w przeciwnym razie zniszczysz paznokcie, a nowo położony lakier będzie wyglądał brzydko. Następnie nadaj kształt płytce paznokcia, piłując ją od zewnątrz do środka. Jeśli uznasz, że paznokcie są za długie, przytnij je cążkami. Powierzchnię paznokci wypoleruj. Zamocz końce palców i paznokci w wodzie z dodatkiem mydła. Kiedy wyschną, nałóż preparat do usuwania skórek i chwilę odczekaj. Delikatnie podważ skórki do góry i obetnij je cążkami; skórki pozostałe na płytce paznokcia zetrzyj polerką. Jeszcze raz zanurz palce w wodzie z mydłem i osusz. Potem odtłuść paznokcie zmywaczem lub preparatem przeznaczonym specjalnie do tego.

Czas przystąpić do malowania paznokci. W pierwszej kolejności użyj lakieru bazowego. Zapewni on pozostałym warstwom lepszą przyczepność i trwałość. Jeśli chcesz wykonać zwykły manicure, połóż na paznokcie jeden kolor i utrwalacz. Inaczej wygląda to w przypadku manicure’ u francuskiego. Przyklej na paznokcie (przed ich białymi końcówkami) specjalne paseczki, które pozwolą ci równo namalować kreskę. Końcówkę paznokcia pomaluj białym lakierem przeznaczonym do frenczu. Poczekaj aż wyschnie i ostrożnie odklej paski. Na całą płytkę paznokcia połóż lakier bezbarwny lub lakier w naturalnym odcieniu. Gdy paznokieć będzie suchy, nałóż ostatnią warstwę – utwardzacz lub lakier, który przyspiesza wysychanie i zabezpiecza przed odpryskami. Ostatnim etapem domowego manicure’ u jest nawilżenie paznokci, skórek i rąk.